מני אנצר נחשב לאחד המובילים בתחום הטיפול הזוגי בישראל. בין השאר, הוא משמש מטפל ויועץ, מנחה קבוצות ומעביר סדנאות. בנוסף על אלה, מעניק אנצר מגוון הרצאות בתחומים שונים הנוגעים לזוגיות, ובכלל – גם לאופיו של האדם.

אודות

מני אנצר הוא מטפל זוגי, בעל תואר שני בעבודה סוציאלית: הוא מוסמך אוניברסיטת אדלפי בניו יורק, וכן בעל תואר ראשון בתחום באוניברסיטת תל אביב. אנצר סיים בהצלחה השתלמות בעבודה עם מתבגרים. השתלמות זו נעשתה במוסד טיפולי מן השורה בארצות הברית, מטעמו של משרד העבודה והרווחה.

בין שלל העיסוקים של מני אנצר, ניתן להזכיר את ניהול היחידה לטיפול בנוער של אגף הרווחה של עיריית רמת גן, ואת המרכז לטיפול ולמניעת אלימות במשפחה בעיר, עליו הוא אחראי. הוא מנהל, במסגרת המחלקה לשירותים של עיריית ירוחם, תחנה העוסקת בייעוץ לנישואים, וכן את המדור הקהילתי לנוער מטעם עיריית פתח תקווה. במסגרת שירות המילואים שלו, אנצר משמש קצין בריאות הנפש בחיל האוויר.

כיום, עומד מני אנצר בראש קליניקה פרטית לטיפולי זוגיות ברמת גן. בקליניקה זו, הדגש בטיפולים מושם על הפן המעשי שלהם, כלומר, על ביצוע פעולות שונות מצד המטופלים, וזאת במטרה לסייע להם לפרוץ מחסומים פנימיים, ולהביא לתוצאות משמעותיות "בשטח".

אחת ההתמחויות המרכזיות של מני אנצר, מעבר לתחום הרחב של טיפול זוגי, היא בנושא של אלימות במשפחה. אנצר בקיא בהליך המניעה של התנהגות מסוג זה, ויכול לסייע לבני הזוג להיפטר מהכעסים שעלולים להוביל אליה מלכתחילה. בהקשר הזה, חשוב להזכיר שלאנצר יש ניסיון רב בעבודה טיפולית עם בני זוג במצבי קצה.

תחומי מומחיות אחרים של מני אנצר הם ייצוב מערכות יחסים, בירור הפניות הרגשית לקשר, מריבות ומאבקי כוח, משברים בקרב בני הזוג לאחר בגידה, פרידה וגירושין, בניית זוגיות פרק ב' – והרשימה עוד ארוכה. התמחות נוספת הראויה לציון נוגעת להתמודדות עם בני נוער, בין השאר מבחינת יחסים עם מתבגרים, שיפור הסמכות ההורית וכן הלאה.

מני אנצר נחשב למומחה להבנת כל השלבים המאפיינים קשרי זוגיות, או לחילופין אלה שמונעים מאדם לפתח כאלה. בין השאר, מדובר כאן על אימון ליצירת קשר זוגי, המיועד לגברים ולנשים המתקשים ביצירת קשר ראשוני, כמו גם בשמירה על קשר קיים.

הרצאות

מני אנצר מעביר כיום מספר הרצאות מרכזיות, העוסקות בחלק ניכר מההיבטים אשר תוארו אודותיו. הרצאות ניתנות עבור קהל יעד מגוון, הכולל בתוכו מתבגרים ומתבגרות, חיילים וחיילות, זוגות צעירים, הורים למתבגרים וכן הלאה. למעשה, הרצאותיו מתאימות לכל מי שמתלבט, ושזקוק למדריך מהשורה הראשונה לנושא הזוגיות התקינה. בין ההרצאות, ניתן למנות את:

  • מדריך לזוגיות תקינה ונטולת אלימות
  • תופעת האלימות בתוך המשפחה -האם "גמילה" של התוקף אפשרית?.
  • כעסים במשפחה- הרצאה העוסקת, בין השאר, בסוגיות של תקשורת ואלימות, בקרב בנים ובנות כאחד
  • כמה טיפים לפני שאתה מתפוצץ מכעס- הרצאה המעניקה דגשים להתמודדות עם מצבי לחץ, וכלים ליצירת תקשורת יעילה מצידו של האדם