גיא פלג הינו הכתב לענייני משפט של ערוץ שתיים. במשך שנים רקם פלג קשרים ענפים ובלתי אמצעיים עם ראשי ארגונים בארץ וחשף לא מעט פרשיות שהתרחשו במהלך השנים. קשרים אלו הפכו את עבודתו למסקרנת ורצופה באירועים לא שגרתיים. במהלך הרצאותיו חושף פלג את הסיפורים הפיקנטיים ביותר, את המערכות השונות המתפקדות בין ארגוני הפשע לבין המשטרה, את אופן התנהלות התקשורת והשימוש של פוליטיקה בתקשורת מנוצלת לרעה ועוד. הרצאותיו של גיא פלג מרתקות ומותירות את המאזינים פעורי פה. כיום, פלג הינו בין המרצים המבוקשים ביותר ולא בכדי.

אודות

גיא פלג רכש את השכלתו באוניברסיטת חיפה ומשמש ככתב לענייני משפט בערוץ השני. פלג רקם קשרים ענפים עם ראשי ארגונים ברחבי הארץ והוא זה אשר חשף את הדו"ח הסודי של אגף המודיעין במשטרה – הדו"ח המציין שישה ארגוני פשיעה פעילים.

פלג נפגש במהלך השנים עם לא מעט עבריינים בכירים כאשר חלקם נרצח לאחר הראיונות. ביניהם ניתן למצוא את יחיא חרירי, פליקס אבוטבול ואלכס דוביצקי.

גיא פלג הינו מרצה מבוקש ובהרצאותיו הוא משלב סיפורים מרתקים מעבודתו. ביניהם ניתן למצוא את שיחת הטלפון בה הודיע לאהובה אלפרון על רצח בעלה, משפט אולמרט ומשפט קצב, את שיחת הטלפון התמוהה שקיבל מפרנסואה אבוטבול יום לפני שנרצח.

בין המשפטים אותם סיקר פלג ומשולבים בהרצאותיו, ניתן למנות את פרשת הולילנד, רצח בני הזוג מעוז, את פרשת ארז אפרתי, חנן גולדבלט, הראיון עם דודו טופז טרם מעצרו, הפגישה עם קצב טרם הכרעת הדין ועוד מגוון רחב של סיפורים מרתקים.

הרצאות

בין הרצאותיו המעניינות של גיא פלג ניתן למצוא סיפורים השזורים במהלכן ומגלים רבות אודות עולם המשטרה, התקשורת והפשע:

  • הפשע המאורגן של ישראל – מלחמות העולם התחתון – סיפורים מרתקים אודות עולם הפשע והמשטרה. במהלך ההרצאה עולים נתונים מרתקים אודות ההווי היומיומי במשטרה ובעולם התחתון, פרטים העולים במהלך עבודתו של כתב שטח פלילי.

כמו כן שזורות ההרצאות בסיקור פיגועים ומגמות שונות בפשיעה הישראלית.

  • תקשורת ופוליטיקה – יחסי גומלין , השפעות הדדיות ואינטרסים מובהקים – בין ההרצאות המרתקות ביותר שקיימות.

"תקשורת ופוליטיקה – יחסי גומלין , השפעות הדדיות ואינטרסים מובהקים" הינה הרצאה החושפת את הנעשה מאחורי הקלעים של עולם התקשורת בהיבט המסקרן והעסיסי ביותר שלו.

את יחסי הגומלין בין התקשורת הישראלית לבין הפוליטיקאים חושף פלג בהרצאה מפורטת המוכיחה את הכוחות המזינים את מערכת הקשרים הענפה, כמו גם מקרים של ניצול התקשורת לטובת הפוליטיקה, השפעה שלילית על התקשורת ועוד. מדובר באחת ההרצאות המרתקות והמסעירות שקיימות.