ברוך קרא הינו יליד 1970, נשוי ואב לשניים, בעל תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ותואר שני במשפטים, בוגר בית הספר "כותרת" לעיתונות ותקשורת. ברוך קרא עבד בעיתון "הארץ" בתפקידים רבים וביניהם ניתן למנות את היותו עורך וכותב, מסקר ועוד.

אודות

ברוך קרא גדל בירושלים והיה חניך של תנועת הצופים הדתיים. התנדב לצנחנים ועבר הכשרה כלוחם, קורס מ"כים חי"ר. כמו כן לחם קרא במבצע עופרת יצוקה.

ברוך קרא עוסק בתפקידים רבים בעיתונות ובתקשורת. קרא עסק בתפקידים רבים בעיתון "הארץ" וקריין בחדשות 10. כיום מלמד קרא בבית הספר "כותרת" לעיתונות ותקשורת. קרא ידוע בסיקור פרשיות ציבוריות, פוליטיות ומשפטיות רבות.

בעקבות פרשת "סיריל קרן", בה חשף את העברת הכספים למשפחתו של שרון טרם הבחירות, נחקר ברוך קרא אולם אף על פי כן, לא הסכים לחשוף את מקורותיו.

בכל זאת הצליח צוות החקירה לחשוף את המקור בחקירה שהובילה למספר תביעות משפטיות כלפי קרא ועיתון "הארץ" ובעקבות כך למספר החלטות תקדימיות בנוגע לעיתונות החוקרת וחשיבותה.

קרא רשם התרחשות נוספת בפרשיה זו, כאשר הוכח כי מרטין שלאף העביר שלושה מיליון דולר לחשבון של משפחת שרון. פרשיה זו לא נחקרה עקב האירוע המוחי בו לקה ראש הממשלה.

קרא היה האחראי לחשיפת פרשת רשות המיסים וכן אחראי לחשיפת אולמרט. כמו כן, עורר את חקירת ליברמן בעקבות תמיכתו במינוי השגריר זאב בן ארי בלטביה והיה המראיין העיקרי של המתלוננות בפרשיות של קצב ורמון.

עם הבחירות לנשיאות בשנת 2014 חשף הסדר של מאיר שטרית, אשר היה מועמד לתפקיד, עם עוזרת הבית, לאחר שזו האשימה אותו בהטרדה מינית. ההסדר כלל העברה של 230 אלף שקל לפיצוי וכמו כן סעיפי סודיות שונים.

ברוך קרא סיקר פרשיות רבות וטובות נוספות בתקופת כהונתו כעיתונאי וחוקר וביניהן סחר באברים לאור היום, מלחמת החזנים, תחקיר מקיף על אסון הכרמל, הרשעתו של משה קסטל, חשיפת סוכנים בפיקוח על הגז ועוד.

בשנת 2013 זכה באות אומ"ץ על היותו חושף פרשיות פוליטיות ושחיתויות בפרשיות רבות. כמו כן קיבל את הפרס על פרשנויות משפטיות בשחיתויות השונות. במקביל, זכה ברוך קרא בפרס סוקולוב על פעילות מבורכת בעריכת תחקירים אמיצים.

הרצאות

  • מלחמות הספינים של התקשורת
  • יחסי מקור- עיתונאי - על הדילמות בעבודה העיתונאית
  • מאחורי הקלעים של עולם התקשורת ועולם העיתונות
  • הון, שלטון ומה שביניהם - עבירות צווארון לבן ושחיתות שלטונית