בן דרור ימיני, יליד 1954, הינו עיתונאי ועורך, פובליציסט ישראלי ובעל טורי כתיבה, עורך דין בהכשרתו ומרצה מבוקש. בשנות פעילותו הרבות היה ידוע ימיני כפעיל ואקטיביסט מזרחי וכן פעיל ציוני המרבה לכתוב על ההסתה נגד ישראל בארץ ובעולם כולו.

קורות חיים

בן דרור ימיני ידוע בתור אקטיביסט ופעיל ציוני. ימיני היה לכתב בעיתון "מעריב" ולאחר מכן בעיתון "ידיעות אחרונות". ימיני כותב רבות אודות ההסתה נגד ישראל, כפי שהיא נתפסת כך בעיניו. הסתה זו, לדידו, מגיעה מצד פלסטינים ופעילי שמאל רדיקלי ואותה הוא מכנה "תעשיית השקרים" ו"אנטישמיות במסווה של אנטי ציונות". כמו כן מכנה ימיני את ההסתה בביטוי "אנטישמיות פוליטיקלי קורקט".

ימיני נולד וגדל בתל אביב ולמד היסטוריה ומשפטים באוניברסיטת תל אביב. תקופה מסוימת עסק ימיני בעריכת דין; בה התמחה. לאחר מכן מונה ימיני ליועץ ודובר של המשרד לקליטת עלייה. מנקודה זו ואילך פנה לפיתוח קריירה עיתונאית ובתחום זה נותר בשנותיו הבאות. בן דרור ימיני הינו המפרסם של הספר "אגרוף פוליטי" ועורכו הראשון של הירחון "הפטיש".

ימיני השתתף בתכניות לימוד הערבית "תעלם ותכלם" יחד עם אהוד מנור, ערך את מדור הדעות בעיתון מעריב ואף היה בעלו של טור ב"מוסף השבת" של עיתון זה. בהיסטוריה של ימיני ניתן למנות הגשת תכניות רדיו וכן פעילות במפלגת תמ"י. בשנים האחרונות מפרסם ימיני מאמרים באנגלית במגזין האינטרנטי Times of Israel.

בשנת 2003 קיבל את הפרס הישראלי לביקורת התקשורת על שם אברמוביץ' על ידי האגודה לזכות הציבור לדעת. ימיני נמנה עם מנסחי אמנת כנרת וחברי הפורום לאחריות לאומית. ימיני אף קיבל הצעה להתמודדות לכנסת במפלגתה של ציפי לבני – וסרב. בשנת 2014 עבר בן דרור ימיני מעיתון מעריב לכתיבה בעיתון ידיעות אחרונות. בשנה זו גם יצא לאור ספרו בשם "תעשיית השקרים", ספר העוסק באנטישמיות ובהסתה המודרנית כלפי ישראל.

ימיני הגדיר עצמו מספר פעמים כאיש שמאל ציוני אשר תומך בקימה של מדינה פלסטינית לצד מדינת ישראל ובחלוקת ירושלים, על מנת לפתור את הסכסוך הישראלי – פלסטיני. בן דרור ימיני מאמין בפתרון של הפרדה בין ישראל לפלסטינים, אף באופן חד צדדי. מתנגד חריף לזכות השיבה ותומך בהסכם שלום עם הפלסטינים בהתבסס על הסכם ז'נבה.

בשנת 2009 פרסם ימיני מאמר חד כנגד דו"ח גולדסטון בו האשים את גולדסטון בפשע מוסרי ובניצול זכויות אדם לתעמולה נגד ישראל.

הרצאות

  • תעשיית השקרים – הרצאה העוסקת בהסתה המודרנית כלפי ישראל מצד האיסלאם הקיצוני והשמאל הרדיקלי. ההרצאה מלווה במצגת המתעדכנת תדיר.
  • דמוניזציה ודה-לגיטימציה של מדינת ישראל
  • מאנטישמיות לאנטי ציונות
  • הסכסוך הישראלי-ערבי: מיתוסים ועובדות
  • הנכבה הפלסטינית, הנכבה היהודית
  • תפקידן של האקדמיה והתקשורת, בארץ ובעולם, בהחרפת הסכסוך הישראלי-ערבי