ארז ליבנה, מרצה, יזם ומדען, הוא המנכ"ל המייסד של חברת Vecoy Nanomedicines, ייצג את מדינת ישראל בתכנית בינלאומית של מדענים ויזמים מטעם נאס"א, סוכנות החלל האמריקאית.

אודות ארז ליבנה

ארז ליבנה (38), ביולוג בוגר מכון ויצמן למדע, הוא מדען בכיר, יזם ויועץ במגוון תחומי טכנולוגיה מתקדמת. ליבנה ידוע כחסיד גדול של תנועת הסינגולאריות העולמית, התנועה מאמינה כי בעקבות ההתקדמות הטכנולוגית המהירה, המחשבים צפויים להשיג יכולת אינטלקטואלית גבוהה ויוצאת דופן, לכן הפיתוחים הטכנולוגיים העתידיים צפויים לשנות את העולם באופן קיצוני וללא יכולת לנבא אותם.

ליבנה עוסק בעשור האחרון במחקר מדעי ובתעשיית הביוטכנולוגיה והנאנו טכנולוגיה, ובתחומים של פיתוח תרופות נגד וירוסים הרסניים כמו איידס, נגיף האבולה, צהבת נגיפית ומחלות ויראליות נוספות. כמו כן, הוא חוקר בתחומי הסרטן וההנדסה הגנטית.

ארז ליבנה עבד במשך שנים כשכיר בחברות ביוטכנולוגיה גדולות ומובילות, אך לאחר שהשתתף בקיץ 2010 בתכנית "אוניברסיטת הסינגולאריות" המתקיימת בבסיס המחקר של נאס"א, חזר ארצה והחליט להקים את חברת הביוטכנולוגיה Vecoy Nanomedicines, חברת סטארט אפ חדשנית ויצירתית לפיתוח דור חדש של תרופות לטיפול במחלות כמו איידס ומחלות ויראליות אחרות. החברה מפתחת דור חדש של תרופות למניעת המחלות הויראליות באמצעות פרי המצאתו של ליבנה בנאנו טכנולוגיה.

חברת Vecoy Nanomedicines זכתה עד היום בפרסים רבים כגון מקום ראשון בשנת 2012 בתחרות מיזם השנה של יוצאי יחידת 8200, פרס ראשון בגובה 45,000 דולר בתחרות Mass Challenge הנערכת בחסות נאס"א, פרס ראשון לפיתוח טכנולוגיות רפואיות חדשניות בשנת 2013 בקליפורניה ועוד.

במקביל, יזם ליבנה בשיתוף קרן ההנצחה ע"ש אילן רמון את התחרות לפורצי דרך ע"ש אילן ואסף רמון. התחרות הראשונה נערכה בשנת 2010 במטרה לעודד ישראלים להציע פרויקטים חדשניים ומקדמים לשינוי פני המדינה. התחרות מתקיימת מדי שנה ובסיומה מוענקים פרסים כספיים לזוכים, מלגה והבטחת השתתפות בתכנית "אוניברסיטת הסינגולאריות" בבסיס המחקר של נאס"א בקליפורניה.

ליבנה משמש כחבר בוועדה המדעית המייעצת של מוזיאון המדע לבני נוער בבאר שבע, ובוועדה המדעית המייעצת של ארגון ה- Lifeboat Foundation, לצד מדענים בכירים ובעלי שם עולמי ושני חתני פרס נובל. כמו כן, הוא חבר ומייסד עמותת הסינגולאריות הישראלית שהוקמה במטרה להנגיש תכנים של טכנולוגיות מתקדמות לקהל הרחב.

ליבנה מרצה מבוקש לכנסים, ימי עיון ואירועים בתחומי מדע וטכנולוגיה, אישיותו כובשת, והרצאותיו מרתקות, מעניינות ומאפשרות להציץ ולרכוש ידע בתחומי מדע וקידמה, לרבות נגיפים, תרופות חדשניות למחלות ויראליות, טלפורטציה, טכנולוגיות עתידניות ועוד.

הרצאות של ארז ליבנה

  1. הדרך הטובה ביותר ליצור את העתיד היא ליצור אותו

    הרצאה מרתקת ומעוררת השראה המיועדת לציבור הרחב ולכנסים. ההרצאה עוסקת בקצב המהיר של ההתקדמות הטכנולוגית ובמהפכות המשנות את העולם כפי שאנו מכירים, בהקשר של תנועת הסינגולאריות והאתגרים העומדים בפני האנושות.

  2. מנהיגות ארגונית: יצירת מנהיגים ומנהיגות יצירתיתהרצאה למגזר העסקי והציבורי, העוסקת בתחומי חדשנות תוך ארגונית ובכלים ליצירת מנהיגות יצירתית.

  3. האויב הבלתי נראהההרצאה על הסכנות הניצבות בפני האנושות ודרכי התמודדות עם מגפות ויראליות.

  4. על נגיפים ואנשיםהרצאה מדעית מעמיקה, מעשירה ומרתקת על מערכת היחסים המורכבת בין האנושות לנגיפים.

  5. ביטפורטציה: מן הבלתי אפשרי למציאותהרצאה מרתקת ובלתי שגרתית בנושא טלפורטציה ופיתוח טכנולוגיות עתידניות.

  6. בחרתי להיות יזם- מהי יזמות וכיצד מתחילים?ארז ליבנה משתף יזמים בתחילת דרכם בניסיונו האישי ומתייחס לאתגרים העומדים בפני יזם מתחיל בדרך להגשמת חלומותיו.