איריס בר און היא סקסולוגית ויועצת בענייני זוגיות, אישה כריזמטית אשר מעבירה הרצאות לוועדי עובדים, בימי כיף וגיבוש, סדנאות בנושא מיניות, זוגיות וסקס ועוד. הגדולה של איריס היא בהיותה אישה שלוקחת את הנושא - שרובינו מתייחסים אליו ברצינות תהומית - בקלילות ובהומור, מה שהופך אותה לאחת המרצות המבוקשות בישראל, לכל הזדמנות.

אודות איריס בר און

במערכת החינוך כ-14 שנים. לאיריס בר און תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני במדעי ההתנהגות, כאשר בין ניהול הקריירה ללימודים הספיקה להביא לעולם ארבעה ילדים.

עם הזמן, נמשכה בר און לצד הלימודי של חיי הזוגיות, המיניות והסקס, כאשר בראש מעייניה הייתה החשיבות שבניסיון לשמירה על התא המשפחתי, בעיקר בעידן בו אנו חיים, המתאפיין בגירושים רבים. בר און למדה קורסים רבים בתחום זה, וביניהם "מין ומיניות ומה שביניהם", אותו למדה באוניברסיטת תל אביב, "הכשרת מנחים לקבוצות נישואין" ועוד.

היכולת הוורבלית שלה והכריזמה לא נעלמו לאורך זמן גם מכלי התקשורת. במשך שנים היא הגיעה על תקן יועצת ומלמדת בתכניות טלוויזיה ורדיו שונות, והיום היא מגישה תכנית רדיו שבועית משלה ברדיוס 100fm. בעבר הנחתה תוכנית דומה ברדיו חיפה ולב המדינה.

במקביל, הופיעה בר און במופעים שונים הקשורים לזוגיות וסקס, עם ננסי ברנדס, עם אסף אשתר ועם איריס ברנע. היום היא עורכת מופעים בנושא יחד עם קלוד דדיה - סדרת מופעים חדשה ששמה: "הגוף הזה הוא שלי" ומיועדת לילדים

כאמור, איריס בר און מתמחה בייעוץ זוגי, סקסולוגיה ומין. היא מייעצת לזוגות אשר חווים קשיים בחייהם המשותפים, מנסה לגשר על פערים בין בני זוג אשר מעוניינים להתגרש, מנסה להציל חיי נישואין שנראים כאילו הם לקראת פירוק ואפילו מסוגלת לייעץ לילדים ולבני נוער בענייני סקס ומיניות.

הרצאות של איריס בר און

בר און מקיימת היום סוגים שונים של הרצאות, וביניהם:

  • איזה "מין" הורים - התמודדות של ההורים עם הסקרנות הטבעית של הילדים, מניעת חשיפתם לתכנים פוגעניים באינטרנט ובטלוויזיה והתמודדות עם מקרים כאלו.
  • איך לעשות מהלימון לימונדה - הרצאה בתקווה 'לפתוח את הראש'- חשיבה אחרת על תחומי החיים.
  • זוגיות זה לא צחוק - מופע אשר מסתכל על כל ענייני הזוגיות - מהחתונה, דרך הילדים והחברים ועד להורים - במשקפיים ורודים ובהומור בשפע.
  • הראש הגברי והראש הנשי - איך אפשר להתגבר על הפערים בתפיסות בין שני המינים ומה עושים כדי להבין טוב יותר אחד את השני?
  • מיניות האישה - לא תמיד אנחנו מעיזים לשאול דברים חשובים ומועילים לגבי מיניות האישה. ההרצאה הזו היא הזמן הנכון לעשות זאת.
  • השפעת הזוגיות על התפתחותו של הילד וזהותו המינית - למידה מה משפיע על הילד וכיצד אפשר להתמודד עם המשמעויות של כל מעשינו כהורים.
  • ציורי ילדים - איך אפשר לזהות, דרך ציורים שמציירים הילדים שלנו, האם הם עברו חוויה קשה וטראומתית.
  • סדנת תקשורת בין המינים - רווקים? רוצים לפצח את סוד ההצלחה ולהיכנס לזוגיות? הכל עניין של שיווק עצמי. בסדנה הזו תדעו איך לעשות את זה.