אם גם אתם מאמינים שהנכס הגדול ביותר בחברה הוא העובדים, לשאלה איך לבחור הרצאה ליום גיבוש צריך להיות משקל רב עבורכם, שהרי ידוע שעובדים מרוצים ושמרגישים שמשקיעים בהם, יתאמצו יותר למען מקום העבודה שלהם. אז מה חשוב שיהיה ביום גיבוש, איך יוצרים לכידות ועניין סביב הרצאה, ואיך בכלל בוחרים אותה? כל התשובות אצלינו.

איך נראה יום גיבוש אידיאלי?

יום גיבוש אידאלי יכלול לרוב ארבעה מרכיבים חשובים: שבירת שגרה, כיף, עניין ואוכל טעים. עלינו לזכור שהייחודיות של יום גיבוש היא שהוא לא עבודה, ולכן לא תמיד מומלץ לנצל את יום הגיבוש לנאומים חוצבי להבות, שכן בסוף העובדות והעובדים מגיעים במטרה לקבל חוויה ייחודית עם חבריהם לעבודה, ולאו דווקא יש להם קשב או רצון לשמוע על יעדי המשרד לשנה הקרובה.  

על מנת שתוכלו לבחור את ההרצאה המעניינת והמתאימה ביותר לעובדות ולעובדים שלכם, חשוב דבר ראשון לסמן את היעדים והמטרות שאותן אתם מעוניינים להשיג. אם תדעו לומר מה אתם צריכים – יהיה פשוט יותר עבורכם לדעת איך לבחור הרצאה ליום גיבוש, שכן אין זה סוד שיש מגוון עצום ומגוון של נושאים, ושעליכם ראשית להצליח לסנן את מה שפחות רלוונטית, ואז לבחור את ההכי רלוונטי מבין מה שנשאר.

המלצות המלצות המלצות

עוד מילדות מלמדים אותנו שאין חכם כבעל ניסיון, ואכן, גם כשמדובר בהרצאה ליום גיבוש אם יש לכם מכרים שאתם סומכים עליהם ושכבר התנסו עם מרצה ויצאו מרוצים, ללא ספק כדאי לשמוע בעצתם. אולם, חשוב מאוד לראות שהקהל שחבריכם הזמין אליו את ההרצאה אצלו, דומה לקהל שעבורו אתם מעוניינים להזמין את אותו המרצה: גיל, הרכב חברתי דומה, תחומי עיסוק של הארגון, אם ניתן להעריך תחומי עניין דומים בקרב המשתתפים בין הקבוצות ואפילו מבנה יום הגיבוש (כך למשל לא בטוח שהיינו מזמינים מרצה מוצלח ככל שיהיה אם הוא עוסק באוכל טבעוני ושילוב טופו בתזונה, כשאחרי ההרצאה אנחנו מתכננים ללכת למסעדת בשרים).

אם אין לכם חברים שארגנו לאחרונה יום כזה, כדי לדעת איך לבחור הרצאה ליום גיבוש כדאי מאוד במידת הצורך לשמוע המלצות דרך פנייה לאיש מקצוע. אנשי מקצוע יודעים לייעץ ולהתאים לכל קבוצת גיל ותחומי עניין הרצאות מעניינות ולהם שני יתרונות עיקריים לעומת קבלת המלצה מחברים:

  1. הם מכירים הרבה יותר מרצים מאותו מרצה ספציפי שמישהו מהחברים שלנו מכיר;
  2. הם מכירים המון סוגי קבוצות ויודעים מה עבד ואיפה.

סיכומו של דבר

יום גיבוש במקום העבודה הוא אחד מאותם אירועים שהעובדים מחכים להם, וזאת בגלל שהוא מאפשר להם ליצור חוויות חיוביות שאינן קשורות רק לענייני עבודה. כדאי שהיום יהיה אפקטיבי לארגון, מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע שידעו להוציא את המקסימום מההשקעה שלכם.