למרות, ואולי בגלל שאנחנו כבר מתמודדים עם אין ספור מערכות בחירות בשנתיים האחרונות, הבלבול הגדול סביב הבחירות רק עולה ועולה כל שנה. לכן חוגי בית בתקופת בחירות עשויים להיות בדיוק מה שאתם צריכים כדי ליצור עניין וערך מוסף מהמפגש שאתם רוצים לארגן.

מה עושים בחוגי בית הכוללים חברי כנסת?

חוגי בית באופן כללי בנויים לרוב מהרצאה או הפעלה מעניינת, ארוחה קלה ושיח חברים. כשמדובר על חוגי בית בתקופת בחירות מטבע הדברים לפוליטיקה יש יותר מקום והיא נהפכת מיידית ליותר מעניינת עבור רוב האנשים. לכן, האפשרות לפגוש חברת או חברת כנסת מכהנים או שעתידים לכהן מקפיצה את רמת העניין במפגש בכמה מונים.

בין אם מדובר בחבר או חברת כנסת שאינם מהמוכרים ביותר, הפרספקטיבה שלהם עשויה לחשוף המון על מערכת הבחירות ועל מה שמתחולל בתוך המשכן. הדברים נכונים פי כמה כשמדובר על חברי וחברות כנסת מוכרים יותר, דוגמת חברת הכנסת תמר זנדברג ממפלגת מרץ, וגם ראש הממשלה המכהן יאיר לפיד ממפלגת יש עתיד, אשר עשו זאת בשנים הקודמות.

חשבו כמה מרגשת הידיעה שנפגשתם עם ראש הממשלה המכהן, וששמעתם אותו ממקור ראשון בטרם נכסיו לנעליו הגדולות. כאמור, גם כאשר פוגשים חבר או חברת כנסת פחות מוכרים, מובטחת חוויה מלמדת ומעשירה, וכמובן בעלת השפעה אפשרית על דעתכם הפוליטית, וכן על ודעת חבריכם.

מה מייחד חוגי בית שכאלה?

כאמור, חוגי בית בתקופת בחירות מועברים מטבע הדברים באטמוספירה אחרת מחוג בית רגיל. אלו שאוהבים ורגילים לעסוק בנושאי אקטואליה נדלקים מיד כשהם שומעים על מפגש אפשרי עם ח"כ, ואלו שלרוב מתרחקים מהנושאים הללו רואים בכך הזדמנות כדי להשלים פערים ולהצליח להיות מסוגלים לדבר על נושא פוליטי לעומקו.

במפגש עם חברי או חברות כנסת יש ערך מוסף והוא נקודת המוצא שהם כמרצים מגיעים ממנה, והיא לאו דווקא להצליח להעביר לכם שעתיים בנעימים, אלא רצונם להשפיע עליכם ועל הסובבים אתכם, מה שמיד מייצר שיח ער ובו הזדמנויות להטיל דופי ולהקשות עליהם כשהם מציגים את תפיסת עולמם.

לכן, לעיתים דווקא חבר או חברת כנסת מהמחנה השני, או לכל הפחות מהמחנה שקרוב אליכם אך לא בדיוק זה שאתם כבר משוכנעים לטובתו, עשוי להיות מה שייצר חוויה מיוחדת במיוחד, ואף אולי יעזור לכם לחזק את תפיסתכם תוך שאתם מתמודדים עם קול ביקורתי כלפיה, או לחלופין ישכנע אתכם לעבור צד.

לסיכום

חוגי בית בתקופת בחירות מקבלים מיד טוויסט אחר כיוון שכולם מגיעים מעודכנים ובקיאים יותר בענייני הפוליטיקה. הדברים נכונים במיוחד ככל שמתקרבים למועד הבחירות, אז כל הזדמנות למפגש אמיתי ואישי עם חבר או חברת כנסת זוכה לעניין רב. כיצד מוציאים זאת לפועל? איך יודעים במי לבחור? לקבלת ההחלטות הללו מומלץ מאוד להיוועץ באישי מקצוע שיתאים לכם את חוג הבית המושלם.