גדעון משה סער הינו עורך דין ועיתונאי בהכשרתו אשר שימש בתפקידים רבים ומגוונים בממשלות ישראל.

אודות

גדעון משה סער נולד בשנת 1966 בתאריך ה-9 בדצמבר. סער כיהן בתפקידים רבים וביניהם כחבר כנסת וכשר הפנים בממשלת ישראל מטעם מפלגת הליכוד. בהכשרתו סער הינו עורך דין ועיתונאי. סער נולד בתל אביב לאם מחנכת ולאב רופא ילדים. לסער שני אחים. את ילדותו עבר סער בדרום הארץ ועם הנעורים חזרה משפחתו חזרה לתל אביב.

כבר מגיל צעיר ביותר היה סער לתומך של מפלגת "התחיה", בעודו בן 15 כתלמיד של בית הספר התיכון "תיכון חדש". סער היה ליו"ר מועצת התלמידים בבית ספרו ולאחר הלימודים התגייס להיות לוחם בחטיבת גולני. במהלך האימונים נפצע סער אולם לאחר שעבר קורס מש"קי מודיעין חזר לשרת בגולני.

סער סיים בתוך שנתיים בלבד תואר ראשון בהצטיינות במדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. כבר במהלך הלימודים נבחר סער להיות עיתונאי בשבועון "העולם הזה" וזאת אף על פי שדעותיו היו ידועות לעורך העיתון אורי אבנרי. בעיתון היה סער אחראי לטור פרטי משלו אשר נקרא "טפטפת" ועסק בנעשה מאחורי הקלעים של הפוליטיקה. מאוחר יותר, היה סער לכתב לענייני מפלגות בעיתון "חדשות". בשנת 1993 היה סער חלק מצוות ההקמה של ערוץ 2, שם שימש גם ככתב לענייני משפט.

סער סיים תואר ראשון במשפטים באוניברסיטת תל אביב ועבר התמחות בפרקליטות מחוז תל אביב. בין תפקידיו הרבים שימש סער כעוזר ליועץ המשפטי לממשלה, מיכאל בן יאיר בין השנים 1995-1997. לאחר מכן שימש כעוזר לפרקליטת המדינה, היא עדנה ארבל. ב- 1990 סער נישא לשלי דנציגר, אותה פגש באחת מהפגנות הימין. לזוג שתי בנות. בשנת 2012 התגרש הזוג. כעבור שנה מהגירושים נישא סער למגישת החדשות גאולה אבן. כיום יש לזוג בן משותף.

סער היה מזכיר הממשלה בממשלת נתניהו וכיהן בתפקיד זה עד להפסדו של נתניהו בבחירות. לאחר מכן פתח יחד עם שותף משרד עורכי דין, אותו עזב כאשר התקבל שוב לתפקיד מזכיר הממשלה בממשלת שרון.

סער היה נציג מחוז תל אביב ברשימת הליכוד לכנסת בשנת 2003. מתפקיד זה התפטר סער פעמיים בשל התנגדותו לתהליך ההתנתקות אולם חזר לתפקיד בשל בקשתו של אריאל שרון. היה הגבר הראשון שעמד בראש הוועדה לקידום מעמד האישה וכן שימש יו"ר סיעת הליכוד. בכנסת ה-17 של ישראל כיהן סער כיו"ר סיעת הליכוד.

סער הינו בין השרים הפעילים ביותר מבחינת חקיקה והצעות חוק פרטיות שהגיש ואושרו. בין החוקים אותם יזם והגיש סער אשר אושרו לבסוף ניתן למנות את הבאים:

"חוק האזיקים" – הצעת חוק באשר אופן הבאת אסיר למעצר

תיקון אחוז החסימה – הצעת חוק הבחירות לכנסת להעלאת אחוז החסימה

ייצוג הולם לשני בני המינים – הצעת חוק לתיקון פקודת העיריות

תיקון איסור כהונה כפולה – הצעת חוק חסינות חברי הכנסת

תיקון הגנה מן הצדק – הצעת חוק סדר הדין הפלילי ועוד

בשנת 2008 נבחר סער למקום השני ברשימה לכנסת ה- 18, אחרי בנימין נתניהו. סער הציע לא פחות מ- 16 הצעות חוק שאושרו, למעשה עשירית מכלל הצעות החוק הפרטיות שאושרו בממשלה. בשנת 2009 הוענק לסער אות אומ"ץ על פעולתו לביצור שלטון החוק. בכנסת השבע עשרה, עם תום כנס החורף של המושב השלישי, עמד מספר הצעות החוק הפרטיות שאושרו שהגיש סער על 16, כעשירית מכלל הצעות החוק הפרטיות שאושרו.

הרצאות

  • רפורמות במערכת הפוליטית בישראל -לאחר הפסקה שלקח השר גדעון סער מהחיים הפוליטיים הוא שב להרצות אודות התפקידים אותם לקח, אודות ההווי הפוליטי ועל הרפורמות הרבות שהוביל בכהונתו בתפקידים השונים.