בוני גינצבורג שוער נבחרת ישראל לשעבר, עם 68 הופעות במדי הנבחרת במשך 12 שנים.בעברו הגיש תוכניות ספורט בערוץ 1 והוביל את אולפן משדרי המונדיאל בדרום אפריקה ואולימפיאדות בייג'ין ולונדון בשידורי הערוץ הראשון. החל מאוגוסט 2013 עבר להגיש ולפרשן בערוץ הספורט.הספורטאי הראשון שהפך למגיש טלוויזיה. השחקן הצעיר ביותר בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי שהופיע בליגה הראשונה (שבוע לפני שמלאו לו 16 במכבי ת"א). השוער הישראלי הראשון ששיחק בארופה במועדון הפאר הסקוטי גלאזגו ריינג'רס, שנחשב לאחד המועדונים הגדולים באי הבריטי. פרש מכדורגל בגיל 37 ומיד עשה את המעבר לצד השני של המטבע והחל בקריירה טלויזיונית.

אודות

בוני גינצבורג נולד תחת השם בן ציון שבתאי גינצבורג בשנת 1964. גינצבורג הינו שחקן כדורגל ישראלי ששיחק כשוער בליגה הבכירה ובנבחרת הישראלית ונודע בתור השוער האגדי של הארץ. גינצבורג שיחק תחת המדים של הקבוצות המובילות ביותר בישראל וכן בחו"ל.

בין הקבוצות בהן שיחק בארץ גינצבורג ניתן למנות את מכבי תל אביב, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, מכבי פתח תקווה ועוד. כמו כן, גינצבורג הינו השוער הישראלי הראשון שהעתיק את מיקומו למשחקי אירופה.

גינצבורג הוא הספורטאי הצעיר ביותר בכדורגל הישראלי שהופיע בליגה – בן פחות מ- 16 בהופעתו הראשונה. גינצבורג הוא גם השוער הישראלי הראשון ששיחק במועדון הפאר הסקוטי גלאזגו ריינג'רס – בין המועדונים הנחשבים ביותר באי.

במשך 12 שנים הופיע בוני גינצבורג 68 פעמים בשער הנבחרת. יכולותיו המרשימות של גינצבורג הן שהביאו אותו לנבחרת ישראל הבוגרת כבר בגיל 19, בה שיחק מול וויילס. לקראת סיום הקריירה שלו שיחק בוני גינצבורג גם בקבוצות מהליגה השנייה.

בתחילת שנות האלפיים שימש גינצבורג כיו"ר ארגון שחקני הכדורגל בישראל וכן השתתף בתכנית "רוקדים עם כוכבים".

בוני גינצבורג הנחה תכניות ספורט בערוץ 1 הקלאסי וכן את שידורי המונדיאל בדרום אפריקה, כמו גם את האולימפיאדות של בייג'ין ושל לונדון בערוץ הראשון. גינצבורג הוא גם הספורטאי הראשון שהפך למגיש טלוויזיה- זוהי תופעה שאינה מוכרת מלפני כן בספורט הישראלי.

בגיל 37 ביצע את המעבר והחל להופיע רבות בטלוויזיה בשלל תפקידים שונים - רובם כמנחה תכניות ספורט. חלק מתפקידיו כללו פרשנות אירועי ספורט ישראלים וכן שימש גינצבורג כפרשן בכיר בערוץ הראשון ובתכנית "יציע העיתונות" לצדם של ניב רסקין שלמה שרף ואייל ברקוביץ'.

כמו כן, הגיש גינצבורג תכניות מפורסמות כגון "שער השבת", "אולפן ליגת האלופות", "ערוץ הקיבוץ מוקדמות אליפות אירופה" ועוד. במקביל, החל להעביר הרצאות כריזמטיות במגוון נושאים.

הרצאות

בין הנושאים עליהם מדבר בוני גינצבורג בהרצאותיו, ניתן למצוא את הבאים:

  • מצוינות וכשלון כמנוע צמיחה
  • עולם תחרותי המחייב הצבת מטרות
  • עמידה ביעדים
  • החשיבות של עבודת צוות
  • הטיפוס לצמרת
  • קבלת החלטות בתנאי לחץ