כשאדם רוצה להזמין אישיות מעניינת להרצאה כזו או אחרת, הוא רוצה שזו תהיה אישיות עם ניסיון חיים, אשר שימשה בתפקידים מהחשובים ביותר במדינה - כזו שראתה, שמעה וחוותה הכל. בדיוק כזו היא אנג'ל ארנה, אשר שורת התפקידים אותם היא ביצעה ומבצעת בימים אלו, תשאיר לא מעט אנשים פעורי פה.

אודות

ארנה אנג'ל נולדה בירושלים בשנת 1962. בצבא הייתה פקידה בסיירת מטכ"ל ולאחר שהשתחררה, השלימה תואר ראשון בעיצוב סביבתי באקדמיה לאומנות ועיצוב בצלאל שבירושלים. לאחר מכן, השלימה תואר שני באדריכלות בטכניון שבחיפה. לאחר השלמת הלימודים, פתחה משרד אדריכלים פרטי ואף שימשה כסגנית מתכנן מחוז ירושלים במשרד הפנים - מה שהיווה עבורה את התפקיד הראשון במגזר הציבורי, בדרך לקריירה מעניינת מאוד בתחום זה בשנים הבאות.

בבחירות של שנת 1999 הייתה אורנה אנג'ל ראש עמותת 'ברק לראשות הממשלה', ולאחר היבחרו של אהוד ברק לתפקיד הפכה ליועצת במשרד ראש הממשלה, עד 2001. בבחירות לכנסת ה-16 היא נבחרה למקום ה-29 ברשימת מפלגת העבודה, ולא נכנסה לכנסת. עם זאת, בשל פרישות ושינויים במקומם של חברי כנסת כאלו ואחרים, שימשה בתפקיד חברת כנסת למשך שבוע תמים, לקראת סוף כהונתה של הכנסת ההיא - אך פרשה בשל ניגוד עניינים שנבע מתפקידה הבא, בו שימשה שש שנים.

אנג'ל ארנה שימשה משנת 2001 ועד 2007 בתפקיד מנכ"לית 'אוצר מפעלי ים' - חברה ממשלתית-עירונית, אשר אחראית על נמל תל אביב והייתה אחראית בין היתר על שיקומו וחידושו של הנמל. זהו אחד מהפרויקטים החשובים עליו ניצחה אורנה ונזקף לזכותה ממש עד לעצם היום הזה.

ב-2007 התמנתה לתפקיד מאתגר ומעניין לא פחות - סמנכ"לית שיכון ובינוי (בבעלותה של שרי אריסון). בתפקיד זה שימשה עד 2011 וכיום היא דירקטורית בתעשייה האווירית ובחברת שפע ימים.

אנג'ל נשואה בשנית. יש לה חמישה ילדים, שלושה מנישואיה הראשונים (לאחד מבעלי מאפיות אנג'ל, לירון אנג'ל) ושניים מהנישואים הנוכחיים (נשואה לשרון בר). מקום מגוריה הוא כפר הנוער בן שמן.

ברור לכל שתחום ההתמחות של אנ'גל ארנה נחלק לשניים: ראשית, כמובן, התחום הציבורי, העבודה במגזר הציבורי ועובדת היותה אישה בתפקיד בכיר במוסדות השלטון. שנית, היותה אישה חזקה ככלל, אשר שימשה בתפקידים בכירים לאו דווקא בתחום ובמגזר הציבורי, אלא בסקטור הפרטי גם כן - על התפקידים הללו עצמם ועל היותה אישה חזקה בעולם של גברים.

נושא שיקום נמל תל אביב אותו הזכרנו קודם לכן, גם הוא משמש כחלק מהותי מתחום התמחותה ומהרצאותיה (כפי שתוכלו לראות מייד), בשל המהפך שהתרחש בנמל, ההצלחה הגדולה המיוחסת לפרויקט זה והדברים הרבים שאפשר לשאוב ממנו, הן במובן הציבורי, הן במובן הפרטי והן במובן שלה, כאישה שמובילה כזה פרויקט.

הרצאות

  • אחריות חברתית כגישת ניהול .
  • מבוא לקיימות (אחריות חברתית)
  • שיקום וחידוש נמל תל אביב ההיסטורי כמודל לפרויקט בר קיימא