נועם גרשוני הינו טייס חיל האוויר לשעבר וזוכה מדליית זהב בטניס במסגרת נבחרת ישראל לנכים. במלחמת לבנון השנייה נפצע גרשוני באופן אנוש והיה לנס רפואי אמיתי. משם החל את דרכו אל מדליית הזהב באולימפיאדת הנכים בלונדון בשנת 2012.

אודות

הרצאותיו של נועם גרשוני הינן סיפור מרגש אודות אדם מיוחד, טייס, נכה ובעיקר אלוף שהביא עצמו להישגים משמעותיים באמצעות כוח הרצון והמוטיבציה שלו, גם לאחר שהפך לנכה.

גרשוני נולד בשנת 1983 וכיום הינו ספורטאי פאראלימפי ישראלי ואלוף פאראלימפי. גרשוני מדורג שני בעולם בטניס הנכים בדרגת הנכות הגבוהה ביותר שקיימת.

טרם התאונה היה גרשוני טייס מסוק קרב מסוג AH-64 אפאצ'י. במהלך מלחמת לבנון השנייה נפצע קשה בתאונה בה נהרג רב סרן רן כוכבא. בתאונה זו נפצע גרשוני קשות משברים ופציעות.

תקופה ארוכה עבר שיקום והחל להתאמן במשחק טניס כסאות גלגלים. גרשוני כיום מתנדב בהוסטל ומלמד מתמטיקה לבני נוער.

בין זכיותיו המקצועיות ניתן למנות את העפלתו לאליפות ארצות הברית בשנת 2011 וכן את זכייתו בגמר תחרות המאסטרס שבבלגיה באותה השנה.

שנה לאחר מכן זכה גרשוני בגמר האליפות הפתוחה של סידני אוסטרליה לאחר שניצח את דיוויד וגנר, הוא המדורג מספר שתיים בעולם כולו. באותה השנה גבר גם על פיטר נורפוק וזכה בטורניר פנסקולה בפלורידה.

בינואר 2012 זכה נועם גרשוני בגמר האליפות הפתוחה של סידני אוסטרליה בטניס בכיסאות גלגלים, לאחר שגבר על המדורג מספר שתיים בעולם דייוויד וגנר.

במאי של אותה השנה העפיל לשלב חצי הגמר עם שרגא ויינברג בתחרות זוגות ביפן וזכה באליפות צרפת הפתוחה, כמו גם במקום השני עם בועז קרמר.

הרצאות

בסיפורו של אלוף – זהו סיפורו המרגש של נועם גרשוני. בהרצאתו מספר גרשוני על התהליך הארוך שעבר מרגע ההתרסקות בתא הטייס, דרך בית החולים, הפציעה והשיקום, ההתמודדות ועד למדליית הזהב האולימפית.

זהו הסיפור הייחודי של נועם בו הוא מספר על כוח הרצון שלו ועל המוטיבציה האדירה.