אם נספר לכם שיש בקרוב הרצאה על מדע, מתמטיקה ותורת המשחקים - בוודאי תשמחו לדעת שזוהי הרצאת רשות שאינכם חייבים להשתתף בה. ואם נגיד לכם שהיא מועברת על ידי המרצה מבוקש ביותר בישראל?

אודות

ד"ר חיים שפירא הוא מרצה בחסד עליון. אדם שמדבר על נושאים שנשמעים, לכאורה, משעממים, אך מצליח להפוך אותם לרעיונות המרתקים ביותר בעולם, הוא עושה זאת תוך תיבול רב של הומור ובדיחות, משלב אקטואליה, אנקדוטות וסיפורים משעשעים וכך קונה את הקהל כולו.

מדובר ללא ספק באחד המרצים המעניינים שתפגשו אי פעם, עם רזומה עשיר של הרצאות, במגוון רחב של תחומי עניין, מהרצאות בנושא מדע, פיסיקה, פילוסופיה וקבלת החלטות.

דר' חיים שפירא נולד בשנת 1962 בוילנה בירת ליטא ובגיל 16 עלה לישראל. את תאריו האקדמיים 'אסף' באוניברסיטת תל אביב: תואר ראשון במתמטיקה עיונית, תואר שני בסטטיסטיקה והסתברות, תואר דוקטור למתמטיקה ותואר דוקטור למדעים. משנת 1996 משמש דר' שפירא כמרצה במכללה למנהל במגוון תחומים ובמקביל, משמש כראש החוג למשפטים-כלכלה. הוא מרצה גם באוניברסיטת בר אילן, במחלקה למתמטיקה. שפירא אף נמנה עם סגל המרצים באוניברסיטה העירונית של ניו יורק, ארה"ב.

כאמור, דר' חיים שפירא הוא מרצה מבוקש מאוד. נבחר למרצה המבוקש בישראל, ולאחד המבוקשים בקרב הקהילייה העסקית בישראל. בזמנו החופשי, שפירא מנגן בפסנתר, חוקר ספרות וספרים, עוסק בפילוסופיה ועוד. התואר 'רב תחומי' אשר מוצמד לא אחת להגדרתו כחוקר, מתאים למעשה לכל תחומי חייו ולאישיותו.

באחרונה, החל דר' שפירא אף לכתוב מספר ספרים. ספרו הראשון היה 'בעקבות אליס: מסעות לעולמו של לואיס קרול' ומאז כתב עוד ספרים רבים, אשר מתבססים ברובם על ההרצאות המרתקות שהוא מעביר לארגונים ולמוסדות, וכן לפרויקטים לתלמידים מצטיינים (נוער שוחר דעת) בכל רחבי הארץ. כיום הוא שוקד על סדרת ספרים חדשה בנושא פילוסופיה והוגים פילוסופיים מפורסמים לאורך ההיסטוריה.

תחומי ההתמחות של דר' חיים שפירא רבים ומגוונים, החל במתמטיקה על כל גווניה, דרך תורת המשחקים, פילוסופיה ואפילו מוזיקה וספרות. על כל אלו הוא מנצח בצורה מושלמת ובכולם הוא נוגע בהרצאותיו המרתקות.

הרצאות

ד"ר חיים שפירא הוא אמנם דוקטור למתמטיקה ולהוראת המדעים, אך בהרצאות שלו אין איש אחד שיישאר אדיש. באחריות.

הרצאותיו כוללות את הנושאים הבאים:

  • חכמה מהי? כשפו הדב פוגש את וודי אלן: הרצאה על פילוסופיה ופסיכולוגיה, על אופטימיות ועל הדרך לראות את החיים באור חיובי.
  • פסיכולוגיה של קבלת החלטות: "אני חושב לכן אני טועה": הרצאה על תהליכי קבלת החלטות של כל אחד, מהאדם הפשוט ועד לשופט הרם.
  • תורת המשחקים בעסקים: על שימוש בתורת המשחקים בעולם העסקי, כולל דוגמאות מעניינות ומשעשעות.
  • תורת המשחקים וחשיבה אסטרטגית: הרצאה אשר עוסקת בשאלה - איך להשתמש בתורת המשחקים בכל תחום בחיים?
  • מחשבות לעת לילה: הרצאה על מהות החיים, על מיצוי?ים והפיכתם לדבר טוב.
  • אליס בארץ הפלאות: הסיפור האלמותי והקשר שלו למתמטיקה, פסיכולוגיה, פילוסופיה, לוגיקה ועוד.
  • שיחה קצרה על אהבה: הפסיכולוגיה שמסתתרת מאחורי זוגיות ואהבה, האהבות הראשונות, האהבה בספרות וכדומה.
  • קהלת - מסע לעמק השאלות הגדולות: מחשבות והרהורים על כתביו המדהימים של קהלת.

הרצאתו של ד"ר חיים שפירא בבית הספר למנהל עסקים בנושא תורת המשחקים, בין היתר: