חוגי בית נערכים בכל הארץ ומאפשרים לקבוצות קטנות להעשיר את הידע ולהעמיק בנושאים שונים הרלוונטיים לחיי החברים בקבוצה. יש מגוון רחב של הרצאות לחוגי בית כאשר ניתן לבחור מרצה מוכשר וכריזמטי המתמחה בהרצאות על קולנוע וסרטים מעוררי השראה. במהלך הרצאה על קולנוע נהוג לשלב צפייה בסרט, ולאחר מכן מתנהל דיון מעמיק הכולל היבטים מרתקים בתחומי פילוסופיה, מוסר, חברה ותחומים נוספים.

בסרטים רבים חבויים מסרים סמויים, במקרים רבים נתקשה לגלות אותם לבד. כדאי לדעת כי גם בסרטים מצוירים מבית וולט דיסני ניתן לגלות מסרים סמויים רבים, יש הטוענים כי מדובר בקונספירציה שנועדה להשפיע על הילדים, עם זאת קיימים גם מסרים חינוכיים וחברתיים. ישנם סרטים ידועים המציעים מסר מעמיק ומקורי, כך לדוגמה בסרט "צלילי המוסיקה" ניתן לגלות מסרים אידיאולוגיים של גזענות ופשיזם. גם בסרט הידוע "לפני שהשטן ידע" של סידני לומט ניתן לגלות מסרים חברתיים סמויים, נוקבים וחריפים. במהלך הרצאה הכוללת צפייה בסרט המרצה מסייע לחברי הקבוצה לגלות מסרים גלויים וחבויים ומתפתח דיון מעמיק ומלהיב בנושא.

חוויה מהסרטים

הרצאות לחוגי בית במהלכן משלבים צפייה בסרט ודיון מעמיק הן חוויה ייחודית, ולא עוד הרצאה על קולנוע. השילוב בין צפייה משותפת ומונחית בסרטים הנבחרים בקפידה לבין הרצאה מעמיקה ומרתקת ודיון סוחף, מבטיח לחברי הקבוצה חוויה ייחודית ועמוקה, העשרת הידע, גילויים מסעירים ונגיעה בתחומי דעת מגוונים, לרבות היסטוריה, פילוסופיה, מוסר, ספרות, מוסיקה ועוד.

לפניכם כמה דוגמאות לסרטי קולנוע ידועים ודיונים אפשריים עליהם:

  • "מחוברים לחיים"- סרט דרמה קומית מצרפת של אוליביה נקש ואריק טולדנו, משנת 2011. הסרט זכה לשבחים ולפרסים רבים, נחשב לשובר קופות מצליח בצרפת, ועוסק בקשר הנותר בין אלמן אמיד בעל מוגבלות תנועה למהגר אפריקאי. הדיון אחרי הסרט יעסוק בחברות, הגירה, מעמדות ויחסים בין גברים ותרבויות.
  • "עד קצה העולם" (Into The Wild)- סרטו הידוע והמרתק של שון פן משנת 2007, הסרט מבוסס על מקרה אמיתי ורצוף בצילומי טבע מרהיבים ומלווה בפסקול מקורי וייחודי. לאחר הצפייה בסרט יתקיים דיון בנושאי סוציולוגיה, משפחה ומהות החופש.
  • "איש הגשם"- סרט הדרמה Rain Man משנת 1988 נחשב ליצירה קולנועית משובחת, בסרט מככבים דסטין הופמן (זכה לאוסקר על משחקו בסרט) וטום קרוז. לאחר הצפייה בסרט יתקיים דיון בנושאי אוטיזם, גאונות ומה שביניהם.
  • "בעל זבוב"- העיבוד הקולנועי לספרו הידוע של ויליאם גולדינג נוגע בהיבטים שונים של אלימות בחברה. לאחר הצפייה בסרט יתקיים דיון בנושא הטעון של אלימות בחברה ובקרב ילדים, מסרים חברתיים והזדהות עם הקורבן.

חוג בית הכולל צפייה בסרט ודיון מעמיק ומעשיר

הרצאות לחוגי בית הכוללות צפייה בסרט ודיון מעמיק, נועדו להעשיר את עולמנו, ולאפשר לנו לגלות מסרים גלויים וחבויים בסרטים פופולאריים וביצירות מופת. מרצים מובילים מציעים הרצאות מרתקות על נושאים חברתיים בראי הקולנוע, ודיונים מעמיקים המשלבים מעולמות הפילוסופיה, המוסר, האהבה והיחסים.