גיל חובב נולד ב- 1962 בירושלים והינו מגיש טלוויזיה, מבקר מסעדות, עיתונאי, מחבר ספרי בישול ומרצה בתחומו. באמתחתו תכניות טלוויזיה רבות אותן הגיש וכן ספרים רבים שהוציא תחת הוצאת הספרים שהקים. הרצאותיו, יחד עם זאת, אינן עוסקות בתחום האוכל בלבד אלא מגוונות ומעשירות.

אודות

גיל חובב הינו מגיש טלוויזיה ואיש רב פעלים. חובב הינו בנו של אחד מקרייני קול ישראל הראשונים ונכדתו של אליעזר בן יהודה, מחיה השפה העברית. חובב למד בגימנסיה העברית, שרת בחיל המודיעין ורכש את השכלתו באוניברסיטה העברית בספרות צרפתית.

חובב הגיש תכניות בישול רבות בטלוויזיה וביניהן ניתן למנות את "שום פלפל ושמן זית", "עושים שוק", "מצעד האוכל הישראלי", "קפטן קוק", "עושים חג", "המנה של המדינה", "השף המעופף", "גיל חובב והתוספות" ועוד.

בשנת 2011 הגיש תכנית בגלי צה"ל ששמה "ציפורי לילה מתרוננות". באותה השנה הגיש תכנית ביקור בבתים פרטיים בשם "עניין של טעם". חובב מתגורר כיום בתל אביב עם בן זוגו ועם בתו שנולדה לאם כדורסלנית.

במשפחתו ניתן למצוא את דפנה ארמוני הזמרת וכן את אליעזר בן יהודה – לו גיל חובב הוא נין.

חובב אינו עוסק בהגשת תכניות בלבד. יש לו הוצאת ספרים בשם "קרפד", תחתה הוציא לא מעט ספרים. חלקם ספרי בישול ואחרים הם רומנים או סיפורים.

בין הספרים שהוציא חובב ניתן למנות את הבאים: "קיטש", "מטבח משפחתי", "שמש, ים ואוכל גם: בישול ים תיכוני", "מתנות מהמטבח", "אדום, לבן ומה שביניהם: יין לאנשים כמוך וכמוני", "עשר דיאטות עשר: איך לבחור את הדיאטה המתאימה לך ביותר", "גיל חובב והתוספות: מחברת המתכונים של תכנית הטלוויזיה", "סוכריות מהשמיים", "ועכשיו, למטבח!" (וידאו), "בישול ב-5 מרכיבים", "עשרים וארבע דלתות", "איך עושים כיף", "אוכל של סבתא" ועוד.

לגיל חובב דף פייסבוק פעיל במיוחד וכן אתר אינטרנט מרתק ועשיר.

הרצאות

בין הרצאותיו של חובב ניתן למצוא שלל נושאים, ולא רק כאלה הנוגעים לאוכל:

  • אוכל קטן ונשים גדולות – הרצאה בה מספר גיל חובב על אהבתו לאוכל ולירושלים, לעברית ולאהבה. בהרצאה זו מספר חובב כיצד ניסו לפתותו בתחבולות לאכול דגים, על הקמת הארגון לשחרור פלסטין בסלון ביתו, על החלטתה של סבתו, לאה אבושדיד, לוותר על הנדוניה כדי להינשא לאיתמר בן אב"י ועוד. הסיפורים כוללים את אליעזר בן יהודה, חיל המודיעין הישראלי, המסעדות האיכותיות ביותר ועוד.
  • שירים שלא הבנתי – הרצאה בשילוב שירי ארץ ישראל. בהרצאה זו חוזר ומפרש חובב שירים עבריים מוכרים ואהובים אבל אולי לא לחלוטין מובנים לכולם. בהרצאה מובאים השירים האהובים על כולם וגם הסודות שעומדים מאחוריהם.
  • אליעזר בן יהודה בנעלי בית – רבים אינם יודעים זאת אולם גיל חובב הינו הנין של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית. בהרצאה זו מספר חובב על הסודות שמאחורי חידוש השפה, על ההתנהלות מול הקהילה החרדית בירושלים ועוד.