גונן בן יצחק הינו בעל סיפור מדהים שכנראה יכול להתרחש רק במחוזותינו. בן יצחק הינו פעיל בשב"כ אשר הצליח לגייס את בנו של ראש החמאס בגדה לריגול לטובת ישראל. במהלך שירותם של השניים נוצרה חברות קרובה, חברות שנותרה בקשר אמיץ גם לאחר תום שירותם הצבאי ואף ביתר שאת. זהו סיפורו המיוחד של גונן בן יצחק.

אודות

גונן בן יצחק הינו יליד 1971 אשר נולד בנס ציונה ואת שירותו הצבאי עשה בחיל הים. את התואר הראשון למד בן יצחק באוניברסיטת באר שבע בתחום פסיכולוגיה כשבמקביל עבד בצופים, שם שימש כרכז השבט וכן כמרכז הנהגת הדרום.

לאחר רצח רבין הצטרף גונן בן יצחק לשירות הבטחון הכללי בשנת 1996. מתום תקופה ארוכה בה שרת בבטחון הכללי הוא התחיל לעבוד בתור קצין מודיעין במגזר הערבי. שרת באזור רמאללה כאשר תחת אחריותו – גיוס והפעלה של סוכנים, כמו גם סיכול פיגועי טרור.

משנת 2002 מונה בן יצחק לממלא מקום של רכז נפת רמאללה ובהתאם לכך, ניהל את אזור רמאללה במהלך חומת מגן. כחלק מתפקידו, הפעיל בן יצחק את "הנסיך הירוק", הוא בנו של מנהיג החמאס, שייח חסן יוסף, לטובת ישראל. מדובר באחד הסיפורים המדהימים שהתרחשו בפעילות השב"כ ובכלל.

במהלך שירותם של השניים שימש מסעב, בנו של ראש החמאס, כסוכן לטובת ישראל בשירותי הבטחון הכללי.

בעקבות הקשר המיוחד שנוצר בין גונן בן יצחק ובין מסעב, הופק סרט ייחודי שזכה בפרס חביב הקהל בפסטיבל הסרטים "סאנדאנס" וכן בפרס חביב הקהל בפסטיבל מוסקבה. סרט זה כונה "הנסיך הירוק". עם גילוי הסיפור עזב מסעב לארצות הברית, שם זכה למשפחה מאמצת חדשה.

הרצאות

  • הנסיך הירוק – הנסיך הירוק הוא סיפורם של פלסטיני וישראלי הנמצאים בשני קצוות הקו הפוליטי ומנוגדים זה לזה.

על אף הניגוד ביניהם, הופכים הישראלי והפלסטיני לחברים קרובים. במסמך מרגש ובהרצאה ייחודית, משתף גונן בן יצחק באחד הסיפורים המרגשים, הנוגעים ללב והמשמעותיים במציאות הישראלית המוכרת לנו ועל רקע הפוליטיקה הים תיכונית.

בהרצאה מובא סיפורו של מסעב, בנו של בכיר בחמאס, והכינוי לו זכה "הנסיך הירוק"; וכן סיפורו של גונן בן יצחק, בנו של תת אלוף בצה"ל ואיש סיירת מטכ"ל אשר שימש כמפעילו של מסעב.

במהלך הסיפור מתוודעים המאזינים לחברות האמיצה שנוצרת בין השניים, לנושאים כגון אמון ואמינות, בגידה ונאמנות בתוככי המודיעין. ההרצאה משלבת בתוכה את כל ההיבטים הקיימים: אלו האישיים, המשפחתיים והלאומיים.