אשכול נבו הינו סופר ישראלי מוכר ויוצרם של כתבים רבים אשר הפכו להצלחה כבירה בארץ ובעולם כולו. כתביו של נבו תורגמו והופצו ואילו בארץ משמש נבו מרצה ומורה לסדנאות כתיבה למבוגרים.

אודות

אשכול נבו הינו סופר ישראלי. נולד בירושלים וגדל בדטרויט, חיפה ובחולון. נבו הינו נכדו של לוי אשכול, ראש הממשלה השלישי של ישראל. כיום גר ברעננה ונשוי ואב לשלוש בנות. ילדותו של נבו עברה עליו בדטרויט. סיים לימודי תיכון בבית הספר תיכון "הריאלי" אשר בחיפה. את שירותו הצבאי עשה נבו בחיל המודיעין. לאחר השירות למד נבו פסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב וכתיבה יוצרת באוניברסיטת בן גוריון.

במשך שנים רבות שימש נבו קופירייטר במשרדי פרסום ולאחר שנים רבות החל בסגנון של כתיבה ספרותית. כיום נבו מנחה סדנאות כתיבה יוצרת עם המשוררת אורית גידלי ומרצה בבית הספר הגבוה "בצלאל". במקביל, מרצה נבו באוניברסיטת תל אביב, בבית הספר סם שפיגל ובמכללת ספיר.

בין יצירותיו של נבו ניתן למצוא את שני השירים שכתב ללהקת סינרגיה עבור אלבום המכונה "חתום באש". אחד מהשירים אותם כתב אף יצא לרדיו כסינגל עצמאי. נבו כתב לא מעט ספרים, ביניהם ספר אשר אף הומחז להצגה על ידי דפנה אנגל.

בין ספריו של נבו: צימר בגבעתיים (2001), נפרדנו טראח: המדריך לנפרד המתחיל (2002), ארבע בתים וגעגוע (1004), משאלה אחת ימינה (2007), אבא של עמליה נסע לאוסטרליה (2010), נוילנד (2011), המקווה האחרון בסיביר (2013(, שלוש קומות (2015).

ההרצאות אותן נושא אשכול נבו כוללות סיפורים מרתקים אודות תהליך הכתיבה עצמו, מקורות ההשראה ועוד. בין הנושאים העולים בהרצאותיו ניתן לבחון את הדמויות והסופר העומד מאחוריהן, את הסיומים הקיימים לסיפורים ואת הקונפליקטים השונים עמם מתמודד הסופר במהלך כתיבתו. הרצאותיו של נבו הינן הרצאות מלאות עניין הכוללות היבטים שונים של הסיפור.

הרצאות

הרצאותיו של אשכול נבו עוסקות בתהליך הכתיבה ובעומד מאחוריו.

  • איך נולד סיפור - מה היא הדינמיקה בין כתיבה ספונטנית לבין כתיבה מתוכננת? מה הוא מקומה של ההשראה בכתיבה? האם הדמויות הן אלו הכותבות את הסיפור או שמא הסופר עצמו ומתי יודעים כי סיפור נגמר? על כל אלו ושאלות אחרות עונה נבו בהרצאותיו.
  • ספרות ישראלית -ישראל דרך הספרות שנכתבה בארץ בשנים האחרונות ובעשורים מאז הקמתה. מה היא הדמות אותה לוקחת מדינת ישראל בעשורים אלו? מה הם הקונפליקטים המרכזיים בהם נתקלים יוצרים בכתיבתם? כיצד מתמודדים כותבים שונים עם המציאות הישראלית הייחודית? על שאלות אלו ואחרות עונה נבו בהרצאתו..
  • חלומות של היום - הרצאה הבוחנת את הדור הצעיר ומתבוננת עליו דרך הספרים אותם כתב נבו. הספרים הבאים לידי ביטוי בהרצאה הינם "משאלה אחת ימינה" ו"ארבעה בתים וגעגוע".
  • משאלה אחת ימינה - ספרו הייחודי של נבו העוסק בחברות ובהשפעתם של שינויים על החברות. ההרצאה עוסקת בתהליך הכתיבה וברומן "משאלה אחת ימינה" אותו כתב נבו.