אלמוג בוקר הינו כתב ערוץ 10 בדרום וביישובי עוטף עזה. בוקר הינו נשוי ואב לשלושה. בהרצאותיו מספר בוקר אודות אורח החיים באזור הדרום תחת מציאות של נפילת טילים.

אודות

אלמוג בוקר משמש ככתב חדשות בעוטף עזה מזה כעשור מטעם ערוץ 10. בוקר הינו בעל תואר ראשון בתקשורת ומתגורר בקיבוץ זיקים. נשוי ואב לשלושה. בוקר התחיל את דרכו בעיתון "זמן הנגב" ולאחר מכן עבר להיות קריין ברדיו דרום. מאוחר יותר היה למנהל מחלקת החדשות ברדיו ולאחר מכן עבר ל"מעריב".

בוקר הינו בין הכתבים המסורים ביותר לתפקידו. בין השנים 2003-2005 שימש בוקר כתב בעיתון "זמן הנגב". בעיתון שימש כתב מוניציפאלי. כמו בשנתיים שלאחר מכן היה בוקר למנהל מחלקת החדשות של רדיו דרום בבאר שבע. במסגרת תפקידו ערך בוקר משדרי אקטואליה, הכשיר כתבים לעבודה, הכשיר עורכים ומפיקים, כתב תכנים רלוונטיים, הניע את הצוות במחלקה וניהל מגישים ועורכים, מפיקים וכתבים.

מאז 2007 מהווה אלמוג בוקר כתב של ערוץ 10 בדרום. בוקר אחראי גם על פרסום כתבות מגזין למוסף השבת של עיתון מעריב. אלמוג בוקר ידוע ככתב מסור ביותר לתפקידו, ולא אחת נמצא שעות ארוכות מאחורי המיקרופון על מנת להביא דיווחים רלוונטיים. באחת הכתבות אף צולם בוקר כשהוא מגהץ את חולצתו באמצע השידור בשל לו"ז עמוס.

בהרצאותיו הייחודיות חושף בוקר את הנעשה ביישובי עוטף עזה ואינו מובא אל התקשורת. הרצאותיו מגלות את כל הסודות ואת המציאות כפי שהיא מבלי להיות מעוצבת בכלי התקשורת.

הרצאות

לבוקר הרצאה בשם "תחת אש, כתב, תושב ואב". הרצאה זו משקפת את אורח החיים ביישובי עוטף עזה תחת המציאות הפוליטית והחברתית באזור. הרצאתו של בוקר ממחישה את התנאים בהם חיים התושבים ביישובי עוטף עזה, כאשר נופלים טילים מדי כמה ימים. את ההרצאות מעביר בוקר מנקודת מבטו של אב לילד בן שנתיים.

ההרצאה של בוקר מביאה את הנעשה ברצועת עזה שאינו מובא אל התקשורת. בהרצאה מועלים סיפורים מרגשים ביותר מנקודות מבט שונות. את הסיפורים מלווה בוקר בקטעי וידאו מרגשים ובעדויות מהשטח. בהרצאה נסקרים האירועים המשמעותיים ביותר שהתרחשו בעשור האחרון מנקודת המבט של תושב יישובי עוטף עזה: בין חטיפתו של גלעד שליט דרך ההתנתקות, מבצע עופרת יצוקה ועוד.

ההרצאה מביאה את סיפוריו של בוקר בהשתתפותו במבצע צוק איתן, את הדיווחים מול המצלמה תחת אש, את ההתמודדות עם ניסיונות החדירה השונים ליישוב זיקים בו הוא מתגורר וסיפורים מרתקים נוספים שאינם מובאים אל המצלמה.