הוא עיתונאי, שחקן תיאטרון וקולנוע ושדרן רדיו, ואת כל אלה הוא מבצע בכישרון רב. אלכס אנסקי נחשב לאחד מאישי האשכולות המוכרים בישראל. זוהי דמות צבעונית ומרתקת, החושפת את הציבור לעולם הפרטי שלה, ושל שחקנים בפרט, בהרצאות המועברות לקהל הרחב.

אודות

אלכס אנסקי נולד ב-1939 בסופיה, בירת בולגריה, כבן להורים אשר בעתיד ניתן יהיה לומר שהוא הלך בדרכיהם: אימו, גיזלה, הייתה שדרנית רדיו ושחקנית, בעוד אביו היא במאי תיאטרון ופעיל ציוני. כבר בשנות ילדותו, גילה אלכס אנסקי כישרון רב על הבמה, שעה ששיחק בתיאטרון הילדים "במתנו", שהוקם על ידי אביו.

בהמשך הדרך, הפך אנסקי את התחביב למקצוע: הוא סיים את לימודיו בבית הספר למשחק של תיאטרון "הבימה", והוא בוגר בית הספר הגבוה לתקשורת RCA אשר בניו יורק. במהלך למעלה משישה עשורים של קריירה על במות התיאטרון, הוא לקח חלק בהצגות חשובות של תיאטראות הבימה, הקאמרי ותיאטרון חיפה. בין ההצגות בהן כיכב, ניתן למנות את "מכתבי אהבה", "פיגמלין", "שברי זכוכית", "הורדוס", "אנטיגונה" ועוד. לאחרונה, לקח חלק בהצגות "אוגוסט", "אנה קרנינה" ו"אני לא דרייפוס".

הקריירה של אלכס אנסקי ברדיו, שנעשתה לעיתים במקביל לעבודתו בתיאטרון, החלה בשנות ה-70, עם הגשת תוכנית הבוקר "שבע אפס שבע" בגלי צה''ל. עד שנת 2005, הגיש אנסקי, בצוותו עם ההיסטוריון מיכאל הרסגור, את התכנית "שעה היסטורית", ולאחר מכן גם את "קולה של אמא". כיום, הוא מנחה את התוכנית "פתוח בשבת". במהלך השנים, אנסקי שימש כמנהל מחלקת הקריינים של גלי צה''ל.

את אלכס אנסקי היה ניתן לראות בלא מעט מקרים על מסך הקולנוע והטלוויזיה. בין התפקידים הזכורים לטובה אשר גילם, ניתן למנות את עורך הדין יגאל אפלבוים בטלנבולה "השיר שלנו" (2004-2005), את דב גרינבוים ב"מסכים" (2007), את רמי בסדרה "בשורות טובות" (2006-2007) ואת אמנון גרין, מנהל התיכון בו מתרחשת עלילת "חצויה" (2009-2010). תפקיד נוסף הראוי לציון הוא תפקיד כפול, של אלי אלדון ומאיר פרידה, בסדרה המצליחה "האלופה" (עונה שלישית, 2009). אנסקי אף שימש כמדובב בסרטים ובסדרות טלוויזיה, כאשר הידועות הן "רחוב סומסום" ו"פנטזיה".

כיום, אלכס אנסקי נשוי, בפעם השלישית, לחמוטל. אחת מבנותיו מנישואים דומים היא מיכל אנסקי, עיתונאית ובשלנית, המהווה אחת מצוות השופטים של תוכנית המציאות המצליחה "מאסטר שף".

כבר מסקירת הקריירה הענפה של אלכס אנסקי, ניתן ללמוד לא מעט על תחומי ההתמחות שלו. הוא בקיא בתהליכים היסטוריים שחלו בתחום התיאטרון והתקשורת בישראל עם השנים, מכיר את הנעשה מאחורי הקלעים ויכול גם לתאר, בפירוט נרחב, את עבודתו של השחקן או השדרן.

הרצאות

נכון לעכשיו, מעביר אלכס אנסקי הרצאה אחת, העונה לשם "שחקן – סיפור אישי". בהרצאה, הוא מגולל בפני הצופים את קורות החיים המרשימים שלו, החל מהילדות בבולגריה, דרך תחילת הדרך ברדיו ובתיאטרון ועד להפיכתו לאחד השחקנים המוערכים שיש בישראל.

ההרצאה מועברת, בכל המקרים, בצורה רהוטה ואינטיליגנטית, עם לא מעט נגיעות של הומור, וגם עם ביקורת על המצב הנוכחי בתיאטרון ובתחום התקשורת בישראל.