אלי ישי, יליד ירושלים, כיהן כחבר כנסת ושימש כסגן ראש הממשלה וכשר בממשלות ישראל, בבחירות לכנסת ה- 20 הקים את מפלגת "יחד- העם איתנו", אך המפלגה לא עברה את אחוז החסימה.

אודות אלי ישי

אלי ישי נולד בתאריך 26 בדצמבר 1962, בירושלים, שני מתוך שמונה ילדים. אלי למד בישיבות חורב ופורת יוסף בירושלים, בשנת 1980 התגייס לצה"ל ושירת בתחילה כטנקיסט ולאחר מכן כמש"ק דת.

לאחר השירות בצבא למד מסגרות ועבד כרתך ומסגר במוסך, במקביל החל את דרכו הפוליטית והציבורית בתחילה כעוזרו של נסים זאב, נציג ש"ס במועצת עיריית ירושלים. בין השנים 1987-1988 כיהן כחבר במועצת העירייה ולאחר מכן מונה לעוזר של שר הפנים דאז, אריה דרעי, ונשאר בתפקיד זה עד לשנת 1990.

בהמשך מונה למזכ"ל ש"ס ושימש בתפקיד זה עד לשנת 1996, במקביל כיהן כמנכ"ל "אל המעיין", רשת החינוך של תנועת ש"ס. בשנת 1996 נבחר אלי ישי לח"כ מטעם ש"ס ומונה לשר העבודה והרווחה בממשלה ה- 27. עם פרישת אריה דרעי מהחיים הפוליטיים בעקבות הרשעתו בעבירות פליליות מונה אלי ליו"ר ש"ס, הוביל את המפלגה לפרישה מהממשלה בעקבות ועידת קמפ דייויד. במרץ 2001 מונה לתפקיד סגן ראש הממשלה ושר הפנים בממשלת שרון.

אלי הוביל את מפלגת ש"ס ל- 12 מנדטים בבחירות שהתקיימו ב- 2006, מונה לסגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, ובממשלה ה- 32 מונה שוב לסגן ראש הממשלה ולשר הפנים.

אלי ישי נחשב לאישיות פוליטית קרובה למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, ולאחר פטירתו של המרן התגלעו חילוקי דעות בינו לבין אריה דרעי, לכן בחר לפרוש מש"ס, הקים את סיעת "יחד", אך המפלגה לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה. כיום, אלי בחר לקחת פסק זמן מהחיים הציבוריים והוא משוחרר ממחויבות פוליטית. אלי מרצה בפני קהלי יעד בארץ ובחו"ל, ומציע הצצה נדירה אל מאחורי הקלעים של הפוליטיקה בארץ. בהרצאותיו מציע אלי חשיפה נדירה למגוון תחומים העוסקים בפוליטיקה, דת, כלכלה, ביטחון, נושאים חברתיים ועוד.

הרצאות של אלי ישי

  1. כל האמת על אלי ישי- סיפור אישיהרצאה מרתקת מפי אלי ישי המדבר בחופשיות מתוך ניסיונו הפוליטי העצום והמגוון. אלי משתף את המאזינים בקורות חייו, החל מילדותו בירושלים כילד במשפחה מרובת ילדים, דרך החיים תחת חסותו של המרן עובדיה יוסף זצ"ל, וכלה בחייו הפוליטיים הסוערים והמרתקים, כמו גם יחסיו עם אנשי מפתח בפוליטיקה, בכלכלה ובחברה הישראלית על כל גווניה וצורותיה.

  2. קבלת החלטותהרצאה מרתקת מפי אלי ישי, מרצה מנוסה ובעל יכולת מרהיבה לקבל החלטות תחת לחץ. ניסיונו העשיר של אלי בחיים הפוליטיים חייבו לקבל החלטות רבות במגוון תחומים הנוגעים לכולנו, אלי משתף את המאזינים כיצד מתקבלות החלטות בקבינט המדיני והביטחוני, במטבחון, בוועדות השונות ובממשלה.

  3. יחסי חילונים וחרדיםמתוקף תפקידיו עסק אלי רבות בנושא יחסי חילונים וחרדים, בהרצאה זו אלי משתף את הקהל בחיי החברה החרדית, לאן היא צועדת, והיחסים המורכבים והמאתגרים בין הציבור החרדי והחילוני בחברה הישראלית, בצבא ובכלכלה.