אליהוא בן-און נחשב לאחד משדרי הרדיו הותיקים והמוערכים ביותר בישראל, שעה שמאחוריו עשורים ארוכים של פעילות בקול ישראל. העיסוק שלו נעשה במקצועיות המקסימלית בנושאים מגוונים, לרבות פוליטיקה, משטרה וספורט. כל אלה נכללים גם במסגרת ההרצאות המרתקות שהוא מעביר לקהל שומעיו.

אודות

אליהוא בן-און נולד ב-1954 בירושלים, ועם השנים הפך לדמות מפתח בעולם התקשורת הישראלי. את שירותו הצבאי עשה בחיל השיריון: שירות זה כלל תקופת מילואים, וכן השתתפות במלחמת יום כיפורים. ההכשרה האקדמית שלו כוללת תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן לימודי עיתונאות בבית הספר לעיתונות, לרדיו ולטלוויזיה של רשות השידור.

במהלך הקריירה שלו ברשת ב' של קול ישראל, לקח אליהו בן-און חלק במגוון רחב של תכניות מצליחות. חובבי הספורט יזהו אותו כאחד השדרנים הבכירים בתוכנית המיתולוגית "שירים ושערים", במסגרתו טבע את מטבע הלשון "הר הגעש בצהוב התפרץ".

בן-און הוא המייסד, המגיש והעורך של התוכנית "הקשר הישראלי", המבוססת על שיחות עם מאזינים ישראלים מכל רחבי העולם, וזאת בנושאי אקטואליה, פוליטיקה, כלכלה, תרבות, ספורט ועוד. תוכנית זו זכתה, במרוצת השנים, במגוון פרסים: החשובים הם פרס העיתונות העולמי של בני ברית (2006) ופרס העיתונות העולמי של ארגון הג'וינט (2000).

אליהו בן-און עורך את יומני האקטואליה של קול ישראל. בעברו, שימש במגוון תפקידים ציבוריים בתחום התקשורת: הוא היה דוברו של משרד האנרגיה והתשתיות, וכן שימש כדובר משטרת ישראל. בן-און משמש מרצה מן המניים בנושאים מגוונים הנוגעים לתחום התקשורת, בין השאר באוניברסיטה העברית בירושלים ובמכללה למנהל.

תחומי ההתמחות של אליהוא בן-און מגוונים בכל קנה מידה. הוא נחשב כמומחה לתחום התקשורת בישראל, הן בראייה היסטורית והן בראייה עכשווית. הבחינה שלו של נושא זה נעשית בהיבטים דמוקרטיים, למשל, או בהתייחס לאירועים תקשורתיים בעלי דרגת חשיבות עצומה שהתרחשו בישראל.

מטבע הדברים, מחזיק אליהוא בן-און בידע נרחב גם על התחומים אשר סיקר במהלך השנים, או לחילופין אלה שלקחו חלק מהותי בחיים המקצועיים שלו. כך, למשל, הוא בקיא בספורט הישראלי עד לרמת היסוד, אך יחד עם זאת גם בסוגיות הנוגעות לרמת האלימות באותה חברה בדיוק.

הרצאות

הרצאותיו של אליהו בן-און נחשבות לקולחות, שעה שהוא משלב בקלילות בין נושאים הקשורים לניסיון המקצועי שלו, מקרי עבר וסוגיות אקטואליות. אלו הן כמה מההרצאות המבוקשות ביותר של אליהוא בן-און כיום:

  • חופש הביטוי בדמוקרטיה הישראלית: עוצמה, מגבלות ואחריות
  • תקשורת – רצח רבין. איך להתמודד עם התקשורת?
  • יחסי התקשורת והעם היהודי
  • אלימות ופשיעה
  • ספורט