האיש שעבר שתי קריסות ריאה ואף איבד חלק ממנה, אשר החליט להשתתף בתחרות איש הברזל, מעביר כיום הרצאות על נושא של צמיחה מהרגעים הקשים ומשתף את סיפורו האישי והניסיון הרב שצבר במשך הזמן, כשהוא לוקח את המשפט "הכל תלוי בנו" למחוזות אחרים.

אודות אלון אולמן

מלבד השתתפותו בתחרות איש הברזל, לאחר שני אירועי קריסת הריאה שעבר, אלון אולמן הוא גם סגן אלוף במילואים ובעל תואר בכלכלה, אותו סיים בהצטיינות יתרה. אולמן מחזיק גם בתואר שני למנהל עסקים, גם אותו סיים בהצטיינות, וגם חבר בארגון "שולחן עגול" בו הוא גם שימש כיו"ר בעבר.

כמו כן, אולמן חבר באגודת "ידידי מכון וינגייט", מרצה לסטודנטים באקדמיה והוא האיש שנכנס לראשם של השחקנים בנבחרת ישראל בכדורגל, כשהוא משמש כמאמן המנטאלי שלהם בין היתר. אולמן ייסד שתי חברות, "קוד המנצח בע"מ" ו-"פריצת גבולות לתוצאות בע"מ", כך גם נקראית הרצאתו המפורסמת.

אולמן עבר לפני מספר שנים אירוע מאוד נדיר, קריסת ריאה. בזמן שקיבל טיפולים התברר כי אין ברירה, חייבים לכרות חלק מהריאה, וכך היה. אולמן, שכבר היה על סף מוות, בחר לבחון עד לקצה את יכולתו הפיזית ולהשתתף בתחרות איש הברזל. המוטו שלו הוא "הכל אפשרי" ועליו למעשה מתבססות הרצאותיו

סיפור חייו המרתק של אלון אולמן הפך אותו למעשה למומחה למיקסום יכולת ולמתיחת הגבולות של האדם, כשהוא מלווה את הרצאותיו בדיבור רהוט וחד, שלא ישאירו אתכם אדישים.

כאמור, אולמן הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בעסקים ובידיו כל הכלים לאנשים אשר חוששים לנסות דברים חדשים ובעיקר קמים בכל יום ולא מאמינים ביכולתם לשנות את אורך חייהם או לחילופין, להגשים את חלומותיהם תוך כדי פריצת הגבולות שהחיים או הסביבה הציבו להם.

אולמן כותב באתרו הרשמי: "אין גבול למה שאנו כאנשים וכבני אדם מסוגלים להשיג. זה בזבוז מטורף שרובנו משחקים ב"קטן". אנשים "רגילים" יכולים להשיג הישגים "לא רגילים" על בסיס קבוע, בצורה עקבית, כדרך חיים. האושר וההצלחה שלנו כאנשים וארגונים טמונים בפריצת הגבולות, בהתקדמות מתמדת". ללא ספק, מומחה למיקסום יכולות.

הרצאות של אלון אולמן

הרצאתו הסוחפת והמרתקת של אלון אולמן נקראית "איש הברזל – פריצת גבולות לתוצאות". בהרצאה מעוררת השראה מגולל אולמן את סיפור חייו המרגש תוך ביטוי מוקצן של יכולת האדם לפתח את עוצמת הרוח האנושית במטרה לפרוץ את הגבולות שהציב לעצמו, או שהציבו עבורו אחרים, במהלך חייו.

אולמן, שכבר היה על סף מוות, עבר תהליך שיקום והחל להביט אל עבר המטרה החדשה שהציב לעצמו: השתתפות בתחרות איש הברזל, הכוללת ארבעה קילומטרים של שחייה, 180 קילומטרים של נסיעה באופניים ועוד ריצת מרתון של 42 קילומטרים. כיום אולמן כבר סופר חמש שנים בהן הוא משתתף בתחרות המתישה, כנגד כל הסיכויים.