איתי אנגל הוא דוגמה ומופת למקצועיות עיתונאית. את המסעות המסוכנים שהוא עורך ברחבי העולם, נכנס אל לב ההתרחשות, כולנו יכולים לפגוש בכתבות המרתקות שהוא יוצר. אין ספק שאם אתם רוצים לשמוע חוויות מסמרות שיער, מרחיבות אופקים ומלאות עניין – איתי אנגל הוא האיש בשבילכם.

אודות איתי אנגל

אנגל נולד בשנת 1968. בגיל 21 כבר שימש כעורך חדשות החוץ של תחנת הרדיו גלי צהל. 4 שנים לאחר מכן עבר לשמש כעורך חדשות החוץ של חדשות ערוץ 2. כעבור שנה החל ליצור כתבות דוקומנטריות בתכנית החדשות אולפן שישי ומשם עבר לתכנית התחקירים עובדה, בה הוא משמש ככתב עד היום.

את רוב הכתבות והתחקירים שלו עורך אנגל באזורי סכסוך בכל רחבי העולם. אם מדובר על אזורי מלחמה כמו בוסניה והרצגובינה, רואנדה, בה התחוללה מלחמת אזרחים, פקיסטן, אפגניסטן, עיראק, לבנון, ועוד שפע של מוקדי לחימה, אסונות טבע וסכסוכים מדיניים וצבאיים.

אחד הדברים המיוחדים בעבודתו של איתי אנגל הוא כניסתו אל לב ליבה של הסכנה, ברוב המקרים לגמרי לבדו. הוא מסתיר את זהותו כיהודי וישראלי, מצלם את הכל בעצמו ולא מתפשר על הבאת האמת מהמקור הקרוב ביותר אליו הוא יכול להגיע. על עבודת העיתונאות שעשה בבוסניה, זכה איתי אנגל בפרס סוקולוב, כאשר זכייה זו הופכת אותו לעיתונאי הצעיר ביותר שזכה בפרס זה אי פעם.

מזה עשור משמש אנגל כמרצה באוניברסיטה הפתוחה, בקורס שיצר ונקרא 'סכסוכים בעולם'. תכני הקורס עוסקים בשלל הסכסוכים הקיימים בעולם, ואנגל מעביר גם הרצאות פרטיות על כל אחד מפרקי הקורס, כאשר כל פרק עוסק בסכסוך אחר.

הרצאות של איתי אנגל

במסגרת מרכז המרצים לישראל מעניק איתי אנגל שלל הרצאות מרתקות:

  • שש הרצאות מתוך פרקי הקורס 'סכסוכים בעולם' - מלחמת האזרחים ברואנדה והסכסוך עם קונגו, על מלחמת רוסיה וצ'צ'ניה, פירוק יוגוסלביה, הסכסוך בצפון אירלנד, ההיסטוריה והמצב העכשווי של עיראק, וסקירה דומה על אפגניסטן וצמיחת הטליבאן
  • המאפיה הסיציליאנית - ה'קוזה נוסטרה'.
  • האביב הערבי- פרטים מרתקים על ההפיכות מפיו של אנגל, אחד היחידים מבין כתבי ישראל שהצליח להשתחל ממש אל תוך ההפיכות בזמן אמת בלוב, מצרים וטוניס.
  • 'כתב באזורי מלחמה'-החוויות מכל העולם שחווה אנגל במסגרת עבודתו והאופן הבלתי מתפשר בו הוא מבצע אותה
  • מסע מצולם בעקבות הדיכוי הנשי ברחבי העולם-נגל הקים ארגון הומניטרי לסיוע לנשים שעברו אונס בקונגו, והוא עומד בראשו. בקונגו נאנסות בכל יום מעל אלף נשים, וגם במקומות אחרים בעולם בהם ביקר הדיכוי הנשי בלתי נתפס. ההרצאה מעבירה מידע שאסף ומקרים שסיקר במשך עשרים שנות עבודתו.