בעת ארגון הרצאות לחוגי בית יש להתחשב בפרמטרים רבים כגון קהל המוזמנים, סידור הבית לפני האירוע, כיבוד, תוכן ההרצאה בהתאם לתחומי עניין משותפים, מטרת ההרצאה, עלות המרצה ועוד. בנוסף, עליכם לזכור כי הנכם מזמינים מרצה בעל שיעור קומה לביתכם או לבית פרטי של אחד מחברי הקבוצה ויש להקפיד על אירוח למופת וכללי נימוסין, הליכות ויחס מכבד למרצה האורח. לפניכם טיפים ועצות לאירוח נכון ומכובד של המרצה.

אינטראקציה בין המרצה למארחים ולקהל המאזינים

הרצאות לחוגי בית מאפשרות למרצה להיות באינטראקציה מלאה ואינטימית עם קהל המאזינים. המוזמנים לחוג הבית הם לרוב חברי קבוצה מגובשת שחבריה מכירים שנים ארוכות, ויש להם תחומי עניין משותפים, הם נפגשים לבילויים משותפים, ובין חברי הקבוצה יש דינמיקה ייחודית. לכן, עליכם לזכור כי המרצה אינו מכיר אתכם ואת המוזמנים, ותפקידכם לגרום לו לחוש בנוח ולהתייחס אליו בכבוד.

כדי שהמרצה יוכל להעביר הרצאה מעניינת יש לסדר את הסלון בצורת מעגל או בכל צורת סידור אחרת שתאפשר למרצה לעמוד מול המאזינים וליצור עמם קשר עין, במידת הצורך יש לארגן עבורו שולחן קטן עליו יוכל להניח מחשב נייד, ניירות, תמונות וכו'. כדאי לברר עם המרצה האם הוא זקוק לנקודת חשמל קרובה, למטול שקפים, למקרן ולציוד טכני נוסף, יש מרצים המגיעים עם כל הציוד הנדרש להם אך אחרים יבקשו את עזרתכם בנושא.

המרצה מגיע לבית פרטי ולכן חשוב לקבל את פניו בכבוד ולהעניק לו הרגשה נעימה. יש לכבד אותו ולנהוג כלפיו בנימוס המגיע לו. חשוב לברר עם המרצה האם אחרי ההרצאה יש זמן לשאלות ולדיאלוג, יש הרצאות הכוללות סדנה בסיום, לדוגמה הרצאה על תרבות יפן עם סדנה להכנת סושי, במקרים אלה יש לארגן את הבית בהתאם ולהכין במטבח את הכלים וחומרי הגלם הנדרשים.

טיפים לאירוח המרצה בחוג בית

עליכם לזכור כי המרצה הוא אורח הכבוד בביתכם ועליכם לגרום לו לחוש בנוח. לכן, עם הגעתו לביתכם כדאי להזמין אותו לסלון, להציע לו כוס מים או שתייה אחרת, להציג בפניו את המוזמנים, ולבקש מכולם לשבת במקום על מנת שהמרצה יוכל להתחיל בהרצאה. טרם ההרצאה, יש לברר האם הוא זקוק לציוד מיוחד, לשאול אותו האם הסידור נוח עבורו ומאפשר לו להעביר את ההרצאה בנוחות, וכדאי לברר מראש כמה זמן אורכת ההרצאה וכמה זמן נותר לשאלות ולדו שיח חופשי עם הקהל. כמו כן, חשוב להניח לצדו שולחן קטן עם כוס מים.

נימוסין והליכות של קהל המאזינים

לסיכום, יש לתאם צפיות עם המרצה ולהכין את הבית לקראת האירוע. הרצאות לחוג בית מאפשרות לכם להעשיר את עולמכם ולהיחשף לתכנים מעשירים ובעלי ערך מוסף לחייכם. עם זאת, עליכם לזכור כי אתם מזמינים מרצה שאינו מכיר אתכם ואת חברי הקבוצה, לכן, חשוב לגרום לו לחוש בנוח ולהקפיד על הליכות ונימוסין כדי לכבדו וליהנות מאירוע מושלם.