ידע זה כח! ואת הידע שלנו נוכל להשיג במגוון דרכים אך אחת הדרכים המרתקות ביותר היא דרך הרצאה מעניינת מפיו של אדם שחווה חוויה או מומחה בתחום מסוים המעוניין לשתף אותנו בחוויותיו. אין ספק שהרצאות הן חוויה מיוחדת וכולם יכולים ליהנות מהן. בכוחן לשנות דעה ותפישת מחשבה, להחדיר ערכים ולסייע במצבים רבים. יש מגוון של פורומים בהם ניתן להקשיב להרצאה איכותית כמו: חוגי בית, כנסים, אוניברסיטה ועוד. היום ניתן למצוא לא מעט הרצאות לנשים מעניינות, כשמדובר במרצים ומרצות ברמה הגבוהה ביותר.

הרצאות לנשים

לרוב הנשים כאמור יש תחומי עניין מסוימים שמשותפים רק להן ולשאר בנות מינן. גברים רבים פחות יתחברו לנושאים הקשורים ליופי או טיפוח, תסרוקות, הריון ולידה, אנטי אייג'ינג, הרצאות סטיילינג, הלבשה וכדומה. לכן, כאשר מדובר בהרצאה שמיועדת לנשים בלבד, מומלץ יהיה לבחור את הנושא שמשותף לקבוצת הנשים הספציפית. רצוי להתאים את נושא ההרצאה לאופי וטווח הגיל של הנשים בקהל, בעוד נושאים מסוימים יעניינו נשים מבוגרות, לנשים צעירות שחוגגות מסיבת רווקות, הנושא עשוי להיות פחות רלוונטי. כמו כן, יש לקחת בחשבון את צביון קהל הנשים ולהתאים לו את הנושא הרלוונטי עבורו עוד מומלץ להקפיד על הרצאה שהיא איכותית, לבחור מרצה שיש לכם עליו או עליה המלצות חמות ושהוא מסוגל להתאים את ההרצאה לסוג הקהל שמולו.

הרצאה איכותית

הרצאה היא למעשה סיפור, שיש לו התחלה, אמצע וסוף. בהרצאות טובות לרוב המסר הוא מאוד ברור ואנשים מאוד אוהבים לצאת עם תחושה שיצאו עם חוויה משנת תפישה ועם מסר חשוב. כל הרצאה תתחיל בהקדמה, בהצגה של המרצה ובהסבר, איך הגיע למצב שהוא מרצה כעת מול קהל? לאחר מכן הוא יתחיל לספר על העולם האישי שלו ולהטמיע בנו הקשבה וסקרנות תוך כדי שהוא מוביל אותנו למקומות מעניינים בהם נתחיל להרגיש הזדהות, לעיתים גם חמלה והרבה אמפטיה שיגרמו לנו להמשיך להקשיב לו. כישוריו של המספר משמעותיים שכן הוא אמור להצליח ולרתק אותנו למשך שעה וחצי. ולכן מימיקות, הסברים מרתקים, הומור, ידע נרחב ותיאורים הם הכלים בהם המרצה ייעזר במהלך ההרצאה שלו.

להתאים הרצאה לאופי האירוע

לא פעם נרצה להביא הרצאה לאירוע ספציפי שמיועד לנשים, לכן הנכון הוא, לבחור הרצאה שתתאים לכל אופי האירוע. לדוגמה - הרצאה על מנהיגות וניהול או הרצאה על קריירה ומשפחה, יכולות בהחלט להתאים לערב העצמת נשים. הרצאות בפורום של ערב גיבוש נשים מהעבודה יכולות להיות בתחום הטיפוח וקומטיקה, צו האופנה האחרון, פעילות גופנית, תזונה נכונה, השתלבותן של נשים בעמדות מפתח בשוק הישראלי וכדומה. בנוסף אם מדובר על הרצאה בחוג בית שנוהג להזמין באופן קבוע הרצאות מגוונות, ניתן להזמין הרצאות נשים שלא רק מעשירות את הידע אלא גם מעניקות ידע פרקטי כמו: נגרות לנשים, הום סטיילינג והרצאות בתחומי הבישול והאפייה.