אטילה שומפלבי הוא עיתונאי ישראלי מוכר, פרשן פוליטי ומגיש ראשי בפורטל החדשות Ynet. כמו כן, אטילה מגיש את תוכנית הטלוויזיה "המשחק המרכזי" בערוץ הכנסת.

אודות אטילה שומפלבי

אטילה שומפלבי נולד במרץ 1979, בתאריך ה- 31 במרץ, בעיר באיה מארה שברומניה. בשנת 1990 עלה עם הוריו לישראל והשתקע עם משפחתו בחיפה. כבר בעת לימודיו בבית הספר התיכון "עירוני א'" בחיפה החל לכתוב עבור מקומונים ולשדר בטלוויזיה הקהילתית של חיפה.

אטילה התגייס לצה"ל בשנת 1998 ושירת בשורת תפקידים בשבועון "במחנה", ביניהם כתב צבאי ועורך חדשות. עם שחרורו מצה"ל החל ללמוד מדע המדינה אך בחר לעבור לחוג ללימודי משפטים. אטילה שולט בארבע שפות- עברית, אנגלית, רומנית והונגרית, ובמקביל שימש ככתב בחדשות מת"ב בחיפה.

בספטמבר 2001 הצטרף למערכת Ynet ושימש ככתב לענייני משטרה בתל אביב. בין היתר סיקר בהרחבה את פרשת המעילה בבנק למסחר אשר הסעירה את המדינה ואת פרשת הפריצה לבנק דיסקונט בדרום תל אביב. במשך מספר חודשים הגיש אטילה פינה בערוץ 1 בנושאי נימוסים והליכות.

בשנת 2010 מונה אטילה לכתב מדיני באתר Ynet ועם הקמת האולפן מונה למגיש הראשי. בשנת 2013 פורסם כי שומפלבי הושעה מתפקידו בשל פגישה שקיים עם אלדד יניב, לאחר שזה תקף את נוני מוזס, אך בעקבות הפרסום הרב הוכחשה הידיעה.

בין הישגיו הבולטים של שומפלבי ניתן למנות את סיקור וחשיפת הסכם ז'נבה, חשיפת עדויות ראש הממשלה לשעבר אולמרט בפני ועדת וינוגרד, שידורים חיים מהבית הלבן, סיקור מלחמת לבנון השנייה, מבצע עופרת יצוקה וסיקור מערכות הבחירות בשנים 2003, 2006, 2009 ומערכת הבחירות האחרונה.

אטילה שומפלבי משמש כפרשן בתכוניות רדיו וטלוויזיה רבות, בין היתר בערוץ 1, 2, ו- 10 ובתחנות הרדיו האזוריות. בנוסף, אטילה מנחה פאנלים בנושאי אקטואליה וכן מרצה לתקשורת ופוליטיקה במכללת אורנים. ביולי 2014 החל להגיש בערוץ 20 את מהדורת האקטואליה המרכזית, אך הוחלף לאחר מכן על ידי אברי גלעד. במקביל, שומפלבי מגיש בהצלחה מרובה את "המשחק המרכזי" בערוץ הכנסת.

בשנת 2008 נבחר שומפלבי לאחד משלושים האנשים הצעירים המצליחים בישראל, מתחת לגיל 30, על ידי מגזין "Time Out תל אביב". בשנים האחרונות ניתן לראות את אטילה מנחה אירועים וטקסים רשמיים ברחבי הארץ, והוא נחשב למרצה בעל שיעור קומה ופופולרי במיוחד.

בנוסף, אטילה גילה לאחרונה כי החל במסע התקרבות לדת, הוא אינו מדליק אש בשבתות ומקפיד על אורח חיים מסורתי יותר, מניח תפילין ומקיים את מצוות חגי ישראל ושבתות. לדבריו, הוא החל להתקרב לדת לאחר נישואיו, ובמיוחד בעקבות ספר שקרא אודות הרבי מליובאוויטש.

הרצאות של אטילה שומפלבי

אטילה שומפלבי הוא מרצה מוכשר ומעניין ומשלב בהרצאותיו רטוריקה סוחפת, שלל דוגמאות מהחיים ומהפוליטיקה בארץ, מתבל את ההרצאה בסודות מאחורי הקלעים ודואג לדיאלוג פורה ומפרה עם קהל המאזינים.

בהרצאותיו, יורה אטילה לכל הכיוונים, ואינו חס על המנהיגים והפוליטיקאים בארץ. אטילה נאבק על חירות הפרט להביע את דעותיו ללא חשש, וקורא למנהיגי וקברניטי המדינה להתעורר, להילחם על ערכיה הדמוקרטיים של המדינה, ולהתוות דרך חדשה לאיחוד השסעים שהולכים ומעמיקים בחברה הישראלית, במיוחד בשנים האחרונות.