אור הלר הינו כתב ועיתונאי ישראלי העוסק בענייני צבא, משטרה ומשפט ונשלח למשימות מיוחדות עם הצבא ומחוץ לארץ. כמו כן הלר כותב במספר עיתונים ישראליים.

קורות חיים אור הלר

אור הלר נולד בשנת 1977, בתאריך ה- 10 ביולי והינו עיתונאי ישראלי. נשוי לענת פניני, רכזת הכתבים של חדשות ערוץ 2 ואב לבן משותף שלהם. נושא בתפקיד של פרשן וכתב צבאי וכמו כן הינו מגיש מחליף בתכניות אקטואליה שונות. הקריירה של הלר התחילה כאשר גויס לצה"ל ושימש כתב צבאי, כמו גם כתב משטרה ומשפטים. לאחר השחרור מצה"ל החל הלר לקחת תפקיד של כתב משפטי בעיתון מעריב.

הלר שימש כתב לענייני משטרה ומשפט גם בשנת 2002, כאשר הצטרף לחברת החדשות של ערוץ 10 ואילו בסוף שנת 2004 היה לכתב של ערוץ עשר ושל מעריב בפריז תוך שהוא מסקר את האירועים המשמעותיים ביותר שהתרחשו בשנים ההן בפריז: מותו של יאסר עראפת בעיר בשנת 2004, מהומות צרפת בשנת 2005, הפיגועים בלונדון ביולי 2005, הבחירות לנשיא צרפת בשנת 2007, מתקפת הטרור במומבאי בשנת 2008 ועוד. הלר אף שימש שליח חדשות 10 לגיאורגיה.

לאחר מספר שנים בהן שימש כתב בחו"ל שב הלר לארץ והשתלב בתפקיד מוכר. הלר מילא תפקיד של הכתב לענייני צבא בערוץ 10. בין תפקידיו, הלא הינו מגיש מחליף בתכנית של "אורלי וגיא", "חמש עם רפי רשף", ו"לונדון את קירשנבאום". בשנת 2009 היה הלא הישראלי היחיד שנכנס לרצועת עזה על מנת לסקר את הפעילות הצה"לית באזור.

בשנת 2012 נשלח הלר לסקר את הפיגוע בנמל התעופה בבורגס על ידי חדשות 10 ואילו בשנת 2013 יצא לסקר את הלווית נלסון מנדלה אשר בדרום אפריקה. בשנת 2014 נשלח הלר ללוות את כח צה"ל אשר פעל בתוך רצועת עזה נגד מנהרות החמאס. במבצע זה ספג ירי של נ"ט.

כיום הלר הינו בין הכותבים הקבועים של עיתונים רבים. ביניהם כותב הלר טור קבוע לאתר מעריב השבוע, עיתון גלובס וכן אתר Israel defense. במקביל לתפקידיו הראשיים, מנגן הלר בלהקה משותפת לו ולדרור פויר, דרור גלוברמן, אראל סגל וטל לזר. להקתם נקראת "נאג' חמאדי" והיא מנגנת בעיקר במועדונים שונים בתל אביב. בשנת 2014 יצא לאור הסינגל הראשון של אלבום הבכורה.

הרצאות אור הלר

  • להיות כתב צבאי בישראל – ישראל היא מדינה מיוחדת ולפיכך גם תפקיד של כתב צבאי בטלוויזיה הישראלית הינו תפקיד מיוחד. אור הלר בהרצאה מרתקת על הגישור בין הפטריוטיזם לבין הביקורתיות, בין עיתונאות ואזרחות ישראלית, על סיקור מלחמה ישראלית ועוד. ההרצאה הייחודית של הלר סוקרת את מאבקי היצרים במטה הכללי על התדמית של צה"ל ועל התקציבים הנדרשים. ההרצאה פורטת את האינטרסים מאחורי הכתבות הצבאיות ואת מה שמסתתר מאחורי הצנזורה.

במהלך ההרצאה יעלו הסיפורים המרגשים ביותר ממבצעים שונים וביניהם "עופרת יצוקה", "עמוד ענן", "צוק איתן", פרשת הרפז ופרשת מרמרה ועוד.

  • סקירה אסטרטגית של ישראל – הרצאה מהפנטת על האתגרים הביטחוניים של 2014. על היערכות צה"ל למלחמת לבנון השלישית ועל אופי המלחמות הישראליות בשנים האחרונות. הרצאה המתעדת וחוקרת את ישראל לאורך ולרוחב. במהלך ההרצאה יובאו כתבות בנושא בעיות הביטחון הלאומי של ישראל.