אורלי אלקלעי

אורלי אלקלעי היא כתבת לענייני פלילים באזור הצפון, כתבת שטח מקצועית, כותבת גם בתחום המוניציפאלי, ומכסה אירועים חדשותיים באזור שמחדרה ועד חיפה, לרבות אזור העמקים ומישור החוף. אורלי מרצה מרתקת, בהרצאותיה היא מספרת על עבודתה כאישה המתפקדת על תקן כתבת בעולם הפשע והפלילים הנחשב לגברי ומחוספס.

אודות אורלי אלקלעי

אורלי אלקלעי, כתבת הפלילים של רשת ב' באזור הצפון, מסקרת מזה 22 שנה את עולם הפשע ואת המתרחש בבתי המשפט ובמשטרה. בנוסף, אורלי מגישה את תכנית הרדיו "כל היום" המשודרת ברשת ב', וכן מרצה בפני קהלי יעד מגוונים, ביניהם סטודנטים לתקשורת ולמשפטים, ארגונים, חוגי בית ועוד.

אורלי החלה את דרכה בתחום התקשורת ככתבת ספורט, והייתה בין הראשונות ששידרו משחקי כדורגל וכדורסל במסגרת עבודתה בתכניות הספורט של רשת ב'. בהמשך דרכה מונתה לכתבת הפלילים של רשת ב' באזור הצפון, וסיקרה מגוון אירועים חשובים כגון המהומות בוואדי ערה וביישובי הערבים בצפון, פיגועים קשים ואת אירועי האינתיפאדה.

אורלי היא העיתונאית היחידה שזכתה לראיין את האנס בני סלע עם לכידתו לאחר בריחתו מכוחות המשטרה, היא חשפה את פרשת השוטרים הנוקמים, סיקרה את רצח הילדה תאיר ראדה ואת משפט זדורוב, את רצח הנערה דנה בנט, סיקרה את אסון הכרמל ומלחמת לבנון, ולאחרונה סיקרה גם את המצוד אחרי המחבל מדיזינגוף.

אורלי אלקלעי חשפה את פרשת עבירות המין של הרב יעקב דויטש בבני נוער רבים. בעקבות חשיפת הפרשה הביאה למעצרו ולאחר מכן להרשעתו.

הרצאותיה של אורלי מרתקות ומאפשרות לקהל המאזינים להציץ אל עולם הפלילים הנחשב לגברי ומחוספס, ולגלות כיצד אישה כתבת מצליחה להתמודד מול רשויות החוק ומול אושיות מפורסמות מעולם הפשע המאורגן. אורלי חושפת בהרצאותיה את כל האמת, ללא מגבלות צנזורה, ומאפשרת לקהל לשאול שאלות, להכיר את עבודת הצנזורה, ואת עבודת העיתונאים הנחשפים לעתים למראות קשים, ולמפגשים מאתגרים מול בכירים מעולם הפוליטיקה המרצים עונש בבתי הכלא.

הרצאות של אורלי אלקלעי

  • מבט על עבודתו של העיתונאי הפלילי- הרצאה מרתקת ומעניינת בנושא עבודתם של הכתבים בתחום הפלילי, ההרצאה עוסקת בין היתר בשאלות כמו כיצד הכתב מקבל אינפורמציה ואיך הוא מצליב מידע? איך מתנהלת עבודתו השוטפת של העיתונאי בתחום הפלילי מול רשויות החוק, לרבות משטרת ישראל ומערכת בתי המשפט? כיצד מתנהל הכתב מול גורמים בעולם הפשע ומול נאשמים וחשודים בעבירות פליליות? איך הכתב מתכונן לשידור בזמן אמת ועוד.
  • כתב הפלילים מול הצנזורה- אורלי משתפת את קהל המאזינים בתיאור עבודתו של כתב הפלילים מול הצנזורה, מסבירה כיצד נאבקים להסרת צווי איסור פרסום, ומעלה שאלות חשובות כמו האם זכות הציבור לדעת הכל? כיצד הצנזורה פועלת ומתי היא מגבילה פרסומים? איך מדווח הכתב הפלילי תחת מגבלות הצנזורה וצווי איסור ופרסום?
  • נוער ופלילים- ככתבת פלילים מנוסה ובעלת ידע רב מציגה אורלי בהרצאתה המעניינת את מעורבות בני הנוער כיום בפלילים, ומציגה שאלות וטיעונים בנושאים כמו האם הנוער של היום אלים יותר? כיצד התקשורת מתייחסת לעבירות פליליות של בני נוער? לאן מועדות פני החברה הישראלית בהקשר לנוער ועוד.