אופירה רותם

אופירה רותם, קצינה לשעבר במערך הנפגעים של צה"ל, וכיום מנכ"לית תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו". אופירה איבדה את בנה סגן אורן רותם במסגרת שירותו הצבאי, ולאחר משבר עמוק וההתמודדות עם מותו של בנה, בחרה בעשייה חברתית למען הקהילה.

אודות אופירה רותם

אופירה רותם, מנכ"לית תנועת הנוער "הכנפיים של קרמבו", היא קצינה לשעבר במערך הנפגעים בצה"ל. בשנת 2000, כאשר שירתה בדרגת סא"ל במחלקת נפגעים, התבשרה אופירה כי בנה הבכור, סגן אורן רותם ז"ל, נהרג בתאונת דרכים בעת שירותו הצבאי בהנדסה קרבית. האירוע טלטל את אופירה שבגיל 45 נהנתה מחיים מלאים הכוללים קריירה משגשגת בצבא, חיי משפחה שלווים ובטוחים, חלומות משותפים עם בעלה על טיול קרוואנים ממושך בארה"ב ועוד.

כשנתיים לאתר מותו של בנה השתחררה אופירה מצה"ל, החליטה לאסוף את שבריה, ובחרה להתמודד עם המשבר האישי שחוותה באמצעות תרומה לקהילה. לאחר שחרורה מצה"ל עבדה מספר שנים בחברת הייטק, הביאה לעולם את בנותיה התאומות, ומתוך תחושת מחויבות לקהילה קיבלה על עצמה את ניהול תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו". התנועה מובילה שינוי חברתי ומשלבת בין ילדים ובני נוער עם וללא מוגבלויות, הפעילות החברתית מעניקה ערכים חשובים לחניכים.

בעת הצטרפותה לתנועה היו שמונה סניפים פעילים באותה התקופה וכ- 300 חניכים, במהלך 6 שנים הצליחה אופירה להרחיב את תנועת הנוער ולהביא לצמיחה מעוררת השראה של העמותה. כיום יש לתנועה כ- 50 סניפים ומעל 4,000 חניכים, התנועה מציעה לחניכיה טיולים, פעילויות העשרה, מופעים ועוד.

למרות המשבר העמוק בו הייתה אופירה שרויה במשך זמן רב, היא לקחה על עצמה עשייה חברתית ובחרה לתרום לקהילה. כך הפכה את מותו של בנה לבעל משמעות ולמשפיע על חיי אחרים. הרצאותיה של אופירה מרתקות ומרגשות, היא משתפת את הקהל בסיפורה האישי, ומציגה כיצד תרומה לקהילה יכולה לסייע לכל אחד, בפן האישי והחברתי, והיא ממליצה לכל אדם בישראל לתרום לקהילה ולסייע לאחרים להשתלב בחברה.

הרצאות של אופירה רותם

  • משנה כיוון- הרצאה מרתקת ומרגשת של אופירה רותם המשתפת את הקהל עם סיפורה האישי הנוגע ללב. אופירה מראה כיצד ניתן לצאת ממשברים אישיים בחיים באמצעות עשייה חברתית המייצרת ומעניקה משמעות מחדש לחיים. דרך תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" מצליחה אופירה להתמודד עם אובדן בנה בתאונת דרכים במהלך שירותו הצבאי, והיא תורמת לקהילה ומסייעת באמצעות העמותה לאלפי ילדים בעלי מוגבלויות.
  • רישיון לחיות- הרצאה חשובה לצעירים, ובמיוחד לבני נוער שרק קיבלו את רישיון הנהיגה שלהם. אופירה משתפת את הצעירים בסיפור חייה ובטראומה האישית שחוותה עת הודיעו לה כי בנה הבכור נהרג בתאונת דרכים בעת שירותו הצבאי. אופירה מסייעת לצעירים לקבל אחריות על חייהם ועל הסובבים אותם, ולנהוג באחריות, בזהירות ובמתינות.
  • הכנפיים של אופירה- באמצעות סיפורה האישי המרגש, ובעזרת סיפורם הייחודי של בעלי המוגבלויות בארץ, מציגה אופירה רותם זווית חדשה ומקורית על תחום ההתנדבות. אופירה מראה כיצד ההתנדבות מסייעת לשני הצדדים, ולמה כדאי לכל אדם בחברה הישראלית להתנדב ולמעשה לעזור לעצמו ולאחרים.